Kızılay Köprüsü’nde son durum

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, DDY Kızılay Köprüsü’nde başlatılan genişletme çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kızılay Köprüsü’nde son durum Güncel

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince bölgesel trafiği düzenlemek ve rahatlatmak amacıyla şehir merkezi ile Kızılay Mahallesi arasında ana bağlantıyı sağlayan ancak yetersiz kalan DDY Kızılay Köprüsünün genişletilerek yeniden inşası için başlatılan çalışmalar sürüyor. Çalışmalar kapsamında 6 metre açıklığında olan köprü, 25 metre açıklığında, 7.5 metre daha genişliğinde yeniden inşa edilecek.

Köprü üzerinden geçen demiryolunun deplase (başka yere taşıma) çalışmalarına başlayan ekipler, daha sonra köprünün sağlam zemine oturtulması için 36 adet fare kazık yapı çalışmasını gerçekleştirecek.

Yapılacak çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan Başkan Yanılmaz, çalışma alanında da adım adım incelemelerde bulundu.

ÇOCUKLARIN BAŞKAN AMCALARIYLA KARNE SOHBETİ

Başkan Yanılmaz incelemeleri sırasında miniklerin yoğun sevgisiyle karşılaştı. Başkan Amcaları ile karne sohbeti yapan çocuklar, karne hediyeleriyle mutlu oldular.

Başkan Yanılmaz DDY Kızılay Köprüsü’nde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Bosna Hersek Bulvarı Peyzaj ve Altgeçit Projesi doğrultusunda başlatılan alt geçit inşa çalışmalarını inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom