Ramazan ayı kadayıfçıların yüzünü güldürdü

Elazığ’da, vatandaşların Ramazan ayı nedeniyle kadayıfa yoğun talep göstermesi üreticilerin yüzünü güldürdü.

Ramazan ayı kadayıfçıların yüzünü güldürdü Güncel

Elazığ’da, vatandaşlar Ramazan ayı nedeniyle kadayıfa yoğun talep gösteriyor. Talep, Kapalı Çarşı’da bulunan Kadayıfçılar Sokağı’nda bulunan tatlıcıların yüzünü güldürüyor. İlgi nedeniyle yoğun mesai harcayan kadayıfçılar, işlerinin açılmasının mutluluğunu yaşıyor. 25 yıllık kadayıf ustası Ersin Singin, “Ramazan ayı en yoğun sezonumuz. Bu ayda da iyi olmasa iş yapamayız. Satışlarımızda normal günlere göre biraz daha arttı. Havada biraz serin gidince tatlıya rehavet fazla oluyor. Bayram işlerimize daha yoğunlaşmadık. Şu anda günlük çıkardığımızı satabilecek durumdayız” dedi.

Ramazan ayında diğer zamanlara göre işlerinde artış olduğunu ifade eden Singin, kadayıfın Elazığ’da kültür haline geldiğini ve genelde de erkeklerin yaptığını söyledi.

“HAZIR KADAYIFLAR İŞİMİZİ AZALTTI”

Hazır kadayıfların glikoz şerbetiyle yapıldığını ve sağlık açısından zararlı olduğu ifade eden Singin, “Hazır kadayıf yerine dökme kadayıfı alıp evine götürdüğünde, kendi şerbetiyle temiz bir şekilde yapıp tüketebiliyor. İnsana zarar vermiyor. Hazır kadayıflar işlerimizi azalttı. Ancak Ramazan nedeniyle işlerimiz şuan iyi” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom