Şehit aileleri ve Gaziler iftarda buluştu

Şehit aileleri ve Gazilerimiz, Elazığ Valiliği ve Elazığ Belediyesinin organize ettiği iftar programında bir araya geldiler.

Şehit aileleri ve Gaziler iftarda buluştu Güncel

Elazığ Valiliği ve Elazığ Belediyesi işbirliğinde düzenlenen iftar programına Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve eşi Nebahat Yanılmaz, Vali Yardımcıları Zekeriya Göker ve Üzeyir Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay İlker Temel, İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Suat Kenç, Şehit aileleri ve Gaziler katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz; ‘ Bu özel günde, ramazanın bereketiyle bayramına erişeceğimiz özel bir günde birlikteyiz. Valiliğimizle birlikte organize etmiş olduğumuz bu davetimize teşriflerinizden dolayı şehit yakınlarına, gazilerimize çok teşekkür ederim. Bu vatan uğrunda canını feda edenler, gazi olanlar, mücadele edenler bu vatanı bize teslim etmiş olan insanlardır. Çanakkale’de Kurtuluş Savaşında bu mücadele verildi, bugün de veriliyor, yarın da bu mücadele verilmeye devam edecektir. Ancak Ülkemizdeki vatan birliğimiz, devlet birliğimiz, millet ve bayrak birliğimiz inşallah hiçbir zaman bozulmayacaktır. Bu vesile ile şehit yakınlarına ve gazilerimize hayırlı ramazanlar diliyorum’ dedi.

Vali Murat Zorluoğlu ise yapmış olduğu konuşmada; ‘Bu mübarek ayda, bu mübarek günde, bu güzel iftarda sizlerle birlikte olmaktan çok büyük mutluluk ve bahtiyarlık duyuyorum. Belediye Başkanlığımız ile beraber organize ettiğimiz bu iftara icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bugün ülkemizin teröre ve teröristlere karşı vermiş olduğu mücadele öyle sıradan bir mücadele değildir. Bu bizim milletimizin, devletimizin bir beka meselesidir. Dolayısıyla bu mücadelede canlarını ortaya koyarak şehit olan kahraman evlatlarımızı bir kere daha buradan minnetle, rahmetle yâd ediyorum. Tekrar hepinize baş sağlığı dileklerimi iletiyorum. Bu mücadelede Gazi olan siz kahraman evlatlarımız, ailelerinizle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamanızı temenni ediyorum.’

ZORLUOĞLU: ŞEHİTLERİMİZİN BİZLERE BİRER EMANETİSİNİZ
Sizler şehitlerimizin bizlere birer emanetisiniz diye sözlerine devam eden Vali Murat Zorluoğlu; ‘Biz sizlere o gözle bakıyoruz, o nazarla bakıyoruz ve sizlerin meselelerini, sizlerin sorunlarını öncelikli olarak çözmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Çocuklarınızın eksikliğini, eşlerinizin eksikliğini hissedeceksiniz ama inşallah başka eksikliklerinizi hissetmemeniz için devletimiz elinden gelen gayreti gösteriyor.  Allah memleketimize, milletimize zeval vermesin.  Hepinize güzel bir iftar temenni ediyorum. Bize ramazana ulaştıran yüce Mevla’dan sağlık, huzur ve afiyet içerisinde bayrama da ulaştırmasını niyaz ediyorum’ dedi.

Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu iftar programı sonunda Şehit aileleri, Gazilerimiz ve yakınlarıyla tek tek ilgilenerek sohbet etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom