Elazığ'da sıcaklar artıyor

Ramazan ayında hava sıcaklığının artmasıyla birlikte vatandaşlar gölge alanlarda dinlenirken çocuklar ise süs havuzlarında serinliyor.

Elazığ'da sıcaklar artıyor Güncel

Elazığ'da Ramazan ayında hava sıcaklıkları vatandaşları etkilemeye başladı. Termometrelerin 32 dereceyi gösterdiği Elazığ'da oruçlu vatandaşlar İzzetpaşa Meydanı ve Camisi başta olmak üzere gölgelik alanlara sığınıyor. Park ve bahçelerde serinlemeye çalışan vatandaşlar bir yandan da iftar saatini bekliyor. Bunun yanında sıcaktan bunalan çocuklar ise kendilerini süs havuzlarına atarak serinlemeye çalışıyor.

Havanın çok sıcak olduğu belirten Ömer Bulut, sıcaktan kaçmak için gölgede oturduğunu söyledi. Güneşe çıkılmadığını ifade eden Serhat Yurttaş ise, "Hava bayağı sıcak. Onun için herkes gölgelerde oturuyor. Güneşe çıkılmıyor. Biz de böyle idare etmeye çalışıyoruz" dedi.

Güneşten kaçtıklarını ifade eden Murat Öztürk de "Yeni LYS sınavından çıktım. Çok zor bir gün geçirdim. Oruçluyuz ve hava çok bunaltıcı. O yüzden ağacın gölgesine oturdum dinleniyorum. Resmen güneşten kaçıyoruz" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom