Şorşor Deresi çalışmaları devam ediyor

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kentin Kısmi Kanalizasyon Projesi olan ve Şorşor Deresi olarak bilinen kolektör hattı çalışmalarını yerinde inceledi.

Şorşor Deresi çalışmaları devam ediyor Güncel

Elazığ Belediyesi, İlbank ve Devlet Su İşleri'nin ortak çalışmaları sonucu hazırlanan Elazığ Kısmi Kanalizasyon İhalesi yapılmasının ardından bu yılın başında başlayan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Elazığ-Diyarbakır yolu üzerinde bulunan arıtma tesisi bölgesinde sürdürülen çalışmalar kapsamında 2 binlik boru hattı döşeme çalışmalarını Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan ve büyük bir hızla çalışmaların ilerlediğini ifade eden Başkan Mücahit Yanılmaz, 30 kilometrelik hattın ilk 4 kilometresinin tamamlandığını kaydetti. Şorşor Deresi kolektör hattı döşeme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ufak kanal yapımı ve rekreasyon çalışmalarının başlayacağını aktaran Başkan Yanılmaz, “Projenin tamamlanmasıyla, Hicret Mahallesi başta olmak üzere Aksaray, Kızılay ve Gümüşkavak mahalleleri Şorşor Deresi kaynaklı sorunlardan kurtulacaktır. İçerisinde temiz suların akacağı Şorşor Deresi çevresi yürüyüş yolları, bisiklet yolları, dinlenme alanlarıyla şehrin cazibe noktalarından bir olacak. Böylece şehrimizin en önemli problemlerinden birisi de nihayete ermiş olacak” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

murat doğan @medya analiz

20 Haziran 2016 16:57

elazığa büyük faydası olan medya analiz programı yapımcısı sunucusu değerli insan vehbi coşkun ve ekibinin katkılarını unutmayalaım

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom