Şehir Hastaneleri İçin İlk İmzalar Atılıyor

Sağlık Bakanlığı, 14 ilde kamu ve özel sektör işbirliğiyle yapılacak 15 şehir hastanesi için ilk adımı bugün Haliç Kongre Merkezi'nde atıyor.

Şehir Hastaneleri İçin İlk İmzalar Atılıyor Güncel
Sağlık Bakanlığı, 14 ilde kamu ve özel sektör işbirliğiyle yapılacak 15 şehir hastanesi için ilk adımı bugün Haliç Kongre Merkezi'nde atıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı imza töreninde aralarında İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da bulunduğu bazı illere şehir hastaneleri yapılması planlanıyor.
 
15 şehir hastanesinin inşasına yönelik protokolün imzalanması için Haliç Kongre Merkezi'nde tören düzenlendi. Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra törene bazı bakanlar ve milletvekilleri de katıldı. Erdoğan'ın salona gelmesiyle birlikte program başladı. Önce yapılması planlanan hastanelere ilişkin tanıtım filmi izletildi.
 
Söz konusu hastanelerin toplam yatak kapasitesinin 24 bin 405 olacağı kaydedildi. Şehir hastaneleri kampüslerinde, genel hastanelerin yanı sıra kadın doğum ve çocuk hastalıkları, kalp damar hastalıkları, fizik tedavi ve rehabilitasyon, onkoloji, ruh sağlığı, yüksek güvenlikli adli psikiyatri gibi dal hastaneleri bulunacak. Protokolü imzalanacak şehir hastaneleri şu illere yapılacak: Adana, Ankara Bilkent, Ankara Etlik, Elazığ, Gaziantep, İstanbul İkitelli, Kayseri, Mersin, Yozgat, İzmir Bayraklı, Konya, Manisa, Bursa, Kocaeli, Isparta ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu binası.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom