Metin Bulut, aday adaylığını açıkladı

Metin Bulut düzenlediği toplantıda Aday Adaylığını açıkladı

Metin Bulut, aday adaylığını açıkladı Siyaset
Elazığ kamuoyunun yakından tanıdığı, bir dönem MÜSİAD Elazığ İl Başkanlığı görevini de yürütmüş olan iş adamı Metin Bulut, yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Metin Bulut Ak Parti İl Binasında yaptığı açıklamada, belediye yönetimine talip olduğunu kamuoyu ile paylaştı. Metin Bulut açıklamasında, geçtiğimiz genel seçimlerinde Ak Parti’den milletvekili adayı olduğunu anımsattı.  Kendisinin parti içerisinde olması gereken yeri aldığını ifade eden Bulut, genel seçimlerde yoğun bir mesai harcadıklarını dile getirdi.
 
Metin Bulut, açıklamasında şöyle konuştu: ‘’ Saygı Değer Basın Mensupları; 
Hepinizin malumu olduğu üzere, Türkiye’de siyasal ve ekonomik kriz dönemlerinde sistem tıkanıp çalışamaz hale gelmişti. Sürekli mağduriyet ve mahrumiyet üreten bu hal,  2001 yılında Başbakanımız Sn. “Recep Tayyip Erdoğan” öncülüğünde kurulan “Adalet ve Kalkınma Partisi”nin kararlılığıyla aşamalı olarak ortadan kalkmaya başladı. Tıkanmış ve işlemez sistem silkinip kendine gelmeye başladı. Devlete yük olan kurum ve yapılar inanmış ve ehliyetli kadroların birbirini tamamlayan ahenkli ve uyumlu çabaları sonucunda donuk yapısından sıyrılarak daha işlevsel ve yenilenebilir bir hal almaya başladı.
 
“Ak Parti’miz” kimseyi ötekileştirmedi, ayrıştırmadı. Tüketimi değil; üretimi esas aldı. İşlerinde istişareyi esas aldığı için sürekli yenilendi. Millet ve memleket menfaatini her şeyin üstünde tuttu.  Değişimi, adaleti ve ilerlemeyi hedef edinen bu sese, sorumluluk ve aidiyet bilinciyle kulak vermek gerekiyordu. Ben de gerekeni yapıp partim içinde olmam gereken yeri aldım. Benim açımdan “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin” hizmet yarışına katılmış olmak “Ak Parti Milletvekili Adayı” ve “Ak Parti’nin” bir neferi olmak bahtiyarlıkların ve nişanların en büyüğüdür. 
 
2011 yılı Genel Seçimlerinde Partimiz, Elazığ’da genel seçimlere” beş kişilik milletvekili adayı ekibiyle” girdi. Şehrimizin hak ettiği hizmetlerden en üst düzeyde istifade edebilmesi için tarifi bugün dahi zor olabilecek müthiş bir çabanın sonunda, bu “beş kişilik ekibin” beşinci sıra milletvekili adayı olan benim dışımdaki dört arkadaşım” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Elâzığ’ı temsil etmeye hak kazandı. “Milletimizin tercihi ve takdiri her şeyin üstündedir.” Seçim sonucu ne olursa olsun biz seçim kampanyasını birlikte omuzlamış uyumlu bir ekibiz. Şehrimizin menfaatleri doğrultusunda ekip olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da uyum içinde birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Seçimden itibaren kentsel dönüşüm çalışmaları başta olmak üzere, ilimizin sosyal ekonomik tüm sorunlarına milletvekili sorumluluk ve duyarlılığıyla çalışarak bu uğurda hiç bir fedakârlıktan kaçınmadık; kaçınmayacağız da.
 
 Kamuoyunda seçimlerin hemen akabinde sonuç ne olursa olsun, “Milletvekili seçilemese de Metin Bulut Şehrimizin Belediye Başkanı” olmalı şeklinde bir beklenti ve teveccüh hâsıl olmuştu. Kamuoyunun yoğun teveccühüne layık olabilmek için arayış ve çabamız kesintisiz devam etti. Bu amaçla müktesebatımızın üstüne yeni bilgi ve deneyimler ekleyebilmek için yerel yönetimlerle ilgili yurt içinde ve yurt dışında yoğun eğitimler aldık. Böylece ”Ak Şehirler” arasında Elazığ’ın da hak ettiği yeri bir an önce alabilmesi için hazırlığımızı tamamlamış olduk.
Bizim yaşanacak bir tek ülkemiz olduğu gibi varlığımızı tüm boyutlarıyla borçlu olduğumuz bir tek ilimiz, El-Aziz’imiz var. “Yeryüzünde güzellik adına ne varsa hepsini fazlasıyla hak eden aziz ilimiz, El-Aziz’imiz.”
 
Bu şehirde yaşayıp kendisini her şeyiyle buraya ait hisseden herkes gibi, ilk gençlik yıllarımdan itibaren memleketimin çok daha iyi yerlerde olmasını kendime dert edindim. Her şeyin en iyisini fazlasıyla hak eden aziz hemşehrilerimin daha yaşanabilir şehir beklenti ve özlemlerini kendime dert ve dava edinmem, benimle birlikte hareket eden; ahlaki, siyasal, yönetsel ve entelektüel açıdan birikimli bir kadronun yerel ve genelde icranın başına talip olmasını zorunlu kılıyordu. Çünkü: “Çözüme giden yolu bilenlerin yürümeme hakları yoktu.”
 
Bu şehirde uyumlu ve koordinatör bir belediye öncülüğünde, Hükümetimizle, milletvekillerimizle, bürokratlar, resmi kurum ve sivil toplum kuruluşları arasında tam uyum sağlamak zorundayız. İstikrar, ciddiyet, disiplin ve istişareyle bu uyum sağlandığında, beklenenden çok daha hızlı sonuç almaya başlayacağız. Tam uyum ve koordinasyon sağlandığında, “Gerçekleştirilemeyecek proje, yapılamayacak hizmet yoktur.”
 
Her açıdan yaşanabilir bir Elazığ için 2014 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde çözüm adına sorumluluk alabilmek için “Elazığ Belediye Başkanlığına Aday Adayı” olduğumu aziz hemşehrilerime ve basınımıza saygılarımla beyan ederim.
 
Edindiğimiz yönetim ve siyaset birikimini, aziz şehrimizin medeniyet köklerinde saklı olan cesaret, dürüstlük, ahlak, adalet, liyakat ve inanç değerleriyle harmanladığımızda aşılamayacak engel, çözülemeyecek sorun yoktur.” Bir yerde sorun varsa, çözüm de hemen yanı başındadır.”
 
Saygılarımla;
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom