Türbelere ücretsiz ulaşım

Elazığ Belediyesi tarafından Harput’tun manevi ikliminde önemli bir yere sahip olan türbelere, Ramazan ayında ücretsiz ulaşım seferleri başlatıldı.

Türbelere ücretsiz ulaşım Güncel

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Harput’un manevi kültürünün gelişiminde önemli bir yere sahip olan alim ve ulema türbeleri, vatandaşlar tarafından yoğun olarak ziyaret ediliyor. Elazığ Belediyesi de vatandaşların türbe ziyaretlerinde kolaylık sağlamak amacıyla ücretsiz otobüs seferleri başlattı.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ramazan ayı ve bayram süresince Harput’ta otobüs güzergahında bulunmayan türbelere yönelik ücretsiz otobüs seferleri düzenlendiği belirtilerek, “Vatandaşlarımıza türbe ziyaretlerinde kolaylık sağlamak amacıyla 11-30 ve 18.30 saatleri arasında, birer saat aralıklarla ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecektir. Merkezden ilk olarak 11.30’da hareket eden otobüslerimiz Sarahatun Meydanı, İmam Efendi, Hacı Hulusi Efendi, Kazım Efendi güzergahından Fatih Ahmet Baba türbesine intikal edecektir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom