Elazığlı'nın yaptığı bu cihaz çok konuşulacak

Elazığlı Kimya Mühendisi Abdulaziz Atila, yaptığı cihaz ile Adana'nın hava sıcaklığını düşürebileceğini ileri sürdü.

Elazığlı'nın yaptığı bu cihaz çok konuşulacak Güncel

Elazığ'dan Adana'ya gelen Kimya Mühendisi Abdulaziz Atila, yaptığı çalışmalar sonucu, dünyada meydana gelen iklim değişikliklerinin sera gazından çok elektromanyetik kirlilikten kaynaklandığını tespit ederek ‘Kuraklığı önleme sistemi’ isimli bir cihaz geliştirdi. Geliştirdiği cihaz ile havadaki elektromanyetik kirliliği temizlediğini iddia eden Atila, bu sayede sıcaklığı düşürerek değişen iklimi tekrar düzeltebileceğini savundu.

Abdulaziz Atila, dünyada meydana gelen iklim değişikliğinin esas nedeninin elektromanyetik kirlilikten kaynaklandığını tespit ettiğini söyleyerek, “Dünyada bir iklim değişikliği var. Bunun üzerine konferanslar yapılıyor. İklim değişikliğine sebep olarak atmosfere salınan sera gazları etken olarak gösteriliyor. Bunun için önlemler alınmaya çalışılıyor. Ben sera gazlarının etkisi olmadığını söylemiyorum. Mutlaka bunların da etkisi var. Ama benim denemeler sonucu tespit ettiğim kadarıyla, iklimi etkileyen esas faktörün sera gazlarından ziyade elektro manyetik kirlilik olduğunu tespit ettik. Bu elektro manyetik kirliliğin kaynakları; günlük hayatta kullandığımız cep telefonları, uydular, elektrik santralleri, nükleer santraller, televizyon ve radyo yayınları. Benim kanaatim iklim değişikliğinin esas nedeni bu” diye konuştu.

“TEMMUZ AYINDA YAPTIĞIMIZ DENEMEDE YAĞMUR YAĞDI”

İklim değişikliğinin elektromanyetik kirlilik nedeniyle meydana geldiğini tespit ettikten sonra basit bir cihaz geliştirdiğini belirten Atila, “Bunun üzerinde çalışarak elektromanyetik kirliliği temizleyecek bir sistem tasarladık. Denemeler yaptık. Dünya kirlenmeden önce bu bölgede sıcaklığın diyelim ki 35 derece olması gerekiyor. Ama bu kirlilik nedeniyle sıcaklık şu anda 40’lara çıkıyor. Ama biz atmosferdeki elektromanyetik kirliliği temizleyince başlangıçtaki sürecine dönmüş olacak. Yani 30’lardaysa 30’lara, 35’lerdeyse 35’lere dönecek. Bununla ilgili olumlu sonuç elde ettik. Elazığ biliyorsunuz yazın kurak geçen bir bölge. Temmuz ayında yaptığımız denemede 15 günlük süre içerisinde yağmur yağdı. Şu anda sıcak olması nedeniyle Adana’ya deneme yapmak için geldik. 3-4 gün çalışma yapacağız. Bu süreç içerisinde olumlu sonuç alırsak yaptığımız sistemden emin olacağız” ifadelerini kullandı.

“CİHAZI ÇALIŞTIRDIK, İLK ÖNCELİĞİMİZ SICAĞI DÜŞÜRMEK”

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü verilerine göre hafta sonuna kadar sıcakların 39-40 olarak seyredeceğini belirten Atila, "Ancak güneşte termometrelere ölçümleri 50 derece civarında gösteriyor. Bizim hedefimiz 3 günlük süre içerisinde belirtilen bu değerlerin altına düşürmek. İlk önceliğimiz bu. İkinci önceliğimiz de maksimum 15 günlük süre içerisinde yağmur yağmasını sağlamak” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Salih İnce @Harika bir buluş

28 Haziran 2016 09:34

Deneyin yapıldığı günden itibaren adanada takip ediyorum havayı. 15 günlük hava tahmin raporuna baktığımda hiç yağmurlu olmayan rapor şimdi adanada 2 gün yağmura işaret ediyor.akdeniz ikliminde yazlar kurak geçer ve biz temmuzdayız.bugün itibari ile akdeniz havzasında da yağış başladı.ki konya da var bunun içinde.Konya normalde de az yağış alan bir yer. O kadar belliki bir hareketlenme olduğu havada.ama sadece basit bir haber yapıp,basın çekildi.Ne takip var ne merak,bu da ilginç.madem haber yapıyorsunuz kamuoyunu bilgilendirin. Bilerek mi üstü kapatılıyor,illa billim adamlarımız dışardaki ülkelere mi gidip buluşunu kabul ettirecek.Türkiye neden destek olmaz ki bu çalışmalara.

ali @sozde temizlik

23 Haziran 2016 02:56

Bildiğim kadarıyla manyetik dalgayi engellemek için daha güçlü bir dalga oluşturmak gerekiyor ki o daha zayif olan vericilerin dalgalari kirilsin nasil olacak bu is bi aciklik getirirse iyi olur yinede destekliyoruz hemserimizi

Murat demir @BURAYA GETİR GAKGO

23 Haziran 2016 00:24

Makineyi Getirsin Elazığ a Yağmur yağsın.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom