Antalya’da Elazığ rüzgarı esti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde Elazığ rüzgarı esti. Elazığ kültürünün tanıtıldığı gecede, Emrah Güllü türküleriyle izleyenleri coşturdu.

Antalya’da Elazığ rüzgarı esti Güncel

Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı içinde düzenlediği Ramazan etkinlikleri, hemşehri derneklerinin düzenlediği gecelerle renkleniyor. Türkiye’nin farklı kültürlerinin tanıtıldığı geceler, yoğun ilgi görüyor. Bir kültür mozaiği olan Antalya’nın zenginlikleri, hemşehri geceleri ile Antalyalılara tanıtılıyor.

Elazığ kültürü Ramazan etkinliklerinde Antalyalılarla buluştu.  Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Elazığlılar Gecesi’nde, gakkoşlar izleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Antalya’da yaşayan Elazığlıların da büyük ilgi gösterdiği gece, Elazığ yöresinin meşhur Çayda Çıra halk oyunu ile başladı. Ellerinde mumlarla sahneye çıkan halk oyunları ekibi, alkış yağmuruna tutuldu.

EMRAH GÜLLÜ COŞTURDU

Halk oyununun ardından Elazığlı sanatçı Emrah Güllü sahneye çıktı. Ağırlıklı olarak Elazığ yöresine ait türküleri seslendiren Güllü, ‘Bülbülüm Bağ Gezerim’, ‘Elazığ Uzun Çarşı’ gibi yöresel türkülerin yanı sıra, Aşık Mahsuni Şerif, Neşet Ertaş gibi ustaların türkülerini seslendirdi. Hareketli türkülerle izleyenleri coşturan Emrah Güllü, performansı ile beğeni topladı.  Konserde Elazığ’ın geleneksel kürsü başı kültürü de yaşatıldı.  Hemşehri geceleri 23 Haziran Perşembe günü Konyalılar Gecesi ile devam edecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom