Oktay Vural Elazığ'da

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, “Açılım projesinden faydalanan bir tek PKK vardır. Çözüm ve barış olarak ileri sürülen bu yaklaşım sadece ve sadece Öcalan'ın istek ve arzularını yerine getirme sürecine dönmüştür.”

Oktay Vural Elazığ'da Siyaset
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, “Açılım projesinden faydalanan bir tek PKK vardır. Çözüm ve barış olarak ileri sürülen bu yaklaşım sadece ve sadece Öcalan’ın istek ve arzularını yerine getirme sürecine dönmüştür.” dedi.
 
Vural, parti olarak 14 Eylül Cumartesi günü Elazığ’da düzenleyecekleri Kardeşlik mitingine vatandaşları davet etmek amacıyla Elazığ’a geldi. 
 
Vural, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, Elazığ’da gerçekleştirecekleri mitingde “Türk milleti bölünmez bir bütündür parçalanamaz, kimse bizi birimizden ayırt edemez” diyerek meydanda haykıracaklarını kaydetti. 
 
Gündeme ilişkin açıklamalarda da bulunan Vural, açılım adı altında Türkiye Cumhuriyeti devletinin üniter devlet yapısının tehdit altında olduğunu söyledi. 
 
Gelinen noktada AKP hükümetinin bir bataklığa saplandığını ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin PKK’nın muhatabı haline getirilerek  ülke geleceğinin tehlikeye atıldığını ifade eden Vural, “Bugün AKP’nin açılım projesi kardeşliğimizi arkadan hançerlemektedir. Bu açılım projesinden faydalanan bi rtek PKK vardır. Çözüm ve barış olarak ileri sürülen bu yaklaşım sadece ve sadece Öcalan’ın istek ve arzularını yerine getirme sürecine dönmüştür. Ne kadar utanç vericidir ki doğu ve güneydoğuda barış adı altında PKK terör örgütü, milisleri aracılığıyla KCK paralel devlet yapılanmasını yaygınlaştırmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti başbakanısın sen. Türkiye başbakanı olarak silahlarını bırakıp giderler dedin. Silahlarını bırakmadılar. Silahlarıyla birlikte çıksınlar dedin. Silahlarıyla birlikte çıkmadılar. Ve bugün geldiğimiz bu noktada çekilmeyeceğim  diyorlar. Türkiye Cumhuriyeti devletinin eli kolu bağlanmıştır. Devlet uyumaktadır. Onun için Gakgoşlar uyumasın, millet uyumasın. Bu devlet uyuyor. Doğu ve doğuda uyuyor.” dedi.
 
PKK terör örgütünün asayiş birimleri kurduğunu, ihalelerden yüzde 10 haraç topladığını, dağa katılım için adam topladığını ifade eden Vural, “KCK paralel devlet yapılaşması derinleşiyor. Biz terörün bitmesini istedik. Çok sıkıntı çektik. Ama ey devletim,  terörü bitir dedik ama PKK’yı burada hakim kıl demedik. Ben buradan Elazığ’dan haykırıyorum, devletim nerede. PKK terör örgütünü kürtlerin temsilcisi konumuna düşürdüler. Yazıklar olsun. Doğu ve Güneydoğu’yu PKK ya teslim etiler. Onun için bugün oynanan oyun terörü bitirme oyunu değildir. Teröre teslim olma, PKK’ya teslim olma, dört parçalık kürdistanı oluşturma projesidir.” şeklinde konuştu. 
 
PKK’nın bugün yağ ve bala beslenen bir terör örgütü haline dönüştüğünü, çekilme süreci adı altında milletin kandırıldığını söyleyen Vural, şöyle devam eti: “Bugün AKP eliyle Irak’ın kuzeyinde bir yapılanma meşrulaştırıldı PKK’nın kandilde varlığı kabul edildi. Suriye’nin kuzeyinde PKK’ya egemenlik alanı oluşturuldu. Doğu ve güneydoğuda Türk Silahlı kuvvetleri çekildi, PKK milisleri aracılığıyla devlet önümüzden çekilsin diyecek kadar yüzleri maskeli insanlar devleti tehdit ediyor. İnsanları tehdit ediyor. Görülmektedir ki PKK’yı başbakanın amalarıyla mama gibi mamayla besliyorlar. Bugün maalesef devletin güvenlik görevlilerinin önünde Türk devletini dize çöktürdüğünü söyleyerek bölgede etkinlikler daha da artmış durumdadır. Bu çözüm sürecinde PKK dışında herkese baldıran zehiri içirmiştir başbakan. PKK balla, yağla beslenen bir terör örgütü haline dönüşmüştür ve görülmektedir ki bu çekilme süreci adı altında, millet kandırılmıştır. Silahları bırakacaklar, çekilecekler, gidecekler dediler. Bu süreci millete hazmettirmek istediler. Sonuçta ne çekilme var ne silahı bırakma var. Al gülüm ver gülüm ekseninde maalesef PKK besleniyor ve PKK ,AKP hükümetiyle vardığı mutabakatla bu sözlerin yerine getirilmesini talep etmektedir. Geldiğimiz bu noktada AKP hükümeti bir bataklığa saplanmıştır ve bu yönüyle Türkiye Cumhuriyeti’nin PKK’nın muhatabı haline getirerek  Türkiye’nin birliğini bütünlüğünü ve geleceğini ve kardeşliğini tehlikeye atmıştır.” 
 
Kaynak: Vedat YETİK
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom