Elazığ’a 700 bin euro’luk yeni projeler

Akrediteli Kaynakçı Yetiştirme ile Bilgisayarlı Araç Muayene Projeleri kapsamında Eğitim Bir-Sen Elazığ 1 no’lu Başkanı İbrahim Bahşi, Vali Murat Zorluoğlu’nu makamında ziyaret ederek projeler hakkında bilgi verdi.

Elazığ’a 700 bin euro’luk yeni projeler Güncel

Ziyarette Proje Eğitim Koordinatörü Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yavuz YEŞİLKAYA, Proje Koordinatörü Hasan KILIÇ ve Mesut POLAT’ ta hazır bulundular.

Eğitim Bir-Sen Başkanı İbrahim Bahşi yapmış olduğu açıklamada; “Sözleşme makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ve hibe faydalanıcısı İŞKUR ile ‘Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi (PYE II) Hibe Programı’ birlikte yürütülmektedir.  Bu programın mali bütçesi 24 milyon Euro‘ dur. 

‘Akrediteli Kaynakçı Yetiştirme Projesi, Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi (PYE II) Hibe Programı’ kapsamında,Elazığ Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi sahipliğinde, Elazığ Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği, Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Derneği ortaklığında ve Elazığ Doğalgaz Dağıtım A.Ş. iştirakçilikleri ile birlikte yürütülmektedir. Projenin toplam bütçesi 309.819,19 Avro olup 278.372,54 Avro Avrupa Birliği ve 309.819,19Avro hibe faydalanıcısının eş finansman katkısı sağlayacaktır.

‘Bilgisayarlı Araç Muayene Projesi, Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi (PYE II) Hibe Programı’ kapsamında ise Eğitimciler Birliği Sendikası Elazığ 1 Nolu Şubesi sahipliğinde, Elazığ Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği, Elazığ Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ortaklığında ve Skoda iştirakçilikleri ile birlikte yürütülmektedir. Projenin toplam bütçesi 397.071,97 Avro olup 357.325,06 Avro Avrupa Birliği ve 39.746,91 Avro hibe faydalanıcısının eş finansman katkısı sağlayacaktır.

Ülkelerin yüksek refah ve ekonomik düzeylerine sahip olması nihai hedefleri arasındadır. Bu gelişmişlik seviyesini yakalamak ve devam etmek adına ilk adım her daim eğitim olmuştur. Özellikle ekonomik gelişmişlik açısından konulan hedeflere varmak için eğitilmiş iş gücünün yeri yadsınamaz. Mevcut projede de görüldüğü üzere toplumun ihtiyacı olan üretim alanlarına yönelik yapılan doğrudan meslek edindirmeyi içeren bu projeler bahsettiğimiz toplum refahını derinden etkileyen işsizliğe de çözüm noktasında fayda sağlayacaktır” dedi.

Vali Murat Zorluoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Toplumsal ve ekonomik gelişim için sanayi ve üretim alanlarında etkin şekilde rol oynayan mesleki eğitim kurumları, yetiştirdiği kalifiye elemanları ile ülke gelişmişliğine artı değer katarken çalışmakta olduğunuz Akrediteli Kaynakçı Yetiştirme ile Bilgisayarlı Araç Muayene Projeleri de bu tür amaçlara her daim destek verecektir”dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom