Sinekle mücadele çalışmaları hızlandırıldı

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte sivrisinek ve karasinekle mücadele çalışmalarını hızlandırdı.

Sinekle mücadele çalışmaları hızlandırıldı Güncel

Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, karasinek, sivrisinek ve haşerelere karşın, cadde ve sokaklarda araç ve ekipmanlarıyla etkin ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Sineklerin üreme noktaları olan durgun sular ve süs havuzları ile şehir mazgallarında ilaçlama çalışmaları sürdüren ekipler, vatandaşların yoğun olarak kullandığı park ve bahçeler gibi açık alanlarda da yaprak sineği, ağaç biti gibi çeşitli haşerelere yönelik ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, sinek ve sivrisinekle mücadeleye yönelik ilaçlama çalışmalarının yıl boyunca büyük bir titizlikle sürdürüldüğü belirtilerek, "Ekiplerimiz yıl boyunca sinek, sivrisinek ve çeşitli haşerelere karşın etkin mücadelelerini sürdürüyorlar. Pek çok sağlık sorununa davetiye çıkaran sinek ve sivrisineğe karşın ekiplerimiz tarafından sürdürülen mücadele, vatandaşlarımızın rahat bir yaz geçirmeleri için belirlenen program çerçevesinde aralıksız devam etmektedir" denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom