Fırat Üniversitesi'ne yeni rektör adayı

Fırat Üniversitesi (FÜ) Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Turhan, rektör adayı olduğunu açıkladı.

Fırat Üniversitesi'ne yeni rektör adayı Güncel

FÜ Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Turhan, 12 Temmuz’da yapılacak rektörlük seçimlerinde aday olduğunu açıkladı. Konuya ilişkin açıklama yapan Turhan, üniversitelerin, yenileşme, gelişme, ilerleme ve üretimin odağı olan bir bilim merkezi olduğunu vurgulayarak, üniversitenin önce bilime, bilimsel çalışmalara ve bilim insanlarına gereken önemi vermesi gerektiğini söyledi. Turhan, “Üniversite, her şeyden önce bilime, bilimsel çalışmalara ve bilim insanlara gereken önemi vermeli, bilimsel niteliğin en üst seviyeye taşınması için her türlü gayreti göstermelidir. Üniversitenin ana hedefi hiç şüphesiz bilimsel etkinliğin arttırılması için bilime ve bilim insanına yatırım yapmak olmalıdır. Bu çerçevede her türlü bilimsel çalışmanın önü açılmalı, bilimsel çalışmalar teşvik edilmeli ve desteklenmelidir" dedi.

Rektörlük kurumunu, kendisine bağlı birimler arasında uyumu ve adaleti sağlayan, işleyişi koordine eden ilmi gelişmelerin önünü açan bir üst kurum olarak gördüklerini dile getiren Prof. Dr. Turhan, "Bu çerçevede rektörlük kurumu, birimlerine şekillendiren değil kendi birimlerince şekillenen bir kurum olmalıdır. Bu nedenledir ki verdiği kararlar bölümlerin, fakültelerin, enstitülerin ve araştırma merkezlerinin ilgi kurullarında istişare edilerek ortak akıl alınmalı, rektörlükçe kararların adaletli bir şekilde uygulanabilirliği sağlanmalıdır.

Üniversitemizdeki tüm birimleri harekete geçirmek ve etkin ve yetkin kılmak için rektörlük seçimlerinde adayım" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom