Elazığspor'dan flaş açıklama!

Elazığspor'un yeni yönetimi eski başkan Selçuk Cengiz Öztürk ve Elazığ kamuoyundan özür diledi.

Elazığspor'dan flaş açıklama! Spor

Elazığspor'dan yapılan yazılı açıklama şöyle;

Kulübümüzün içinde bulunduğu maddi sıkıntılar, geçtiğimiz günlerde kulüp tesislerimizde düzenlenen basın toplantısıyla siz değerli kamuoyuyla paylaşılmıştı.

28.06.2016 Salı günü gerçekleştirilen basın toplantısında özellikle yabancı futbolcularla  ilgili FIFA ve CAS’tan gelen borç yazılarının kulübümüzü maalesef çıkmaz bir noktaya taşıdığını belirtmiştik.

Göreve geldiğimiz ilk günden beri yoğun bir çaba içerisinde Elazığspor’u bu borç krizinden  nasıl kurtarabiliriz hesaplarını yaparken, her geçen gün artan borç rakamları maalesef Elazığsporumuzu mali açıdan çok büyük sıkıntılara sokmaktadır.

Son olarak 2013-2014 sezonunda kulübümüzde forma giyen Victor Vitolo’nun yüksek miktardaki alacağı  geçtiğimiz günlerde kulübümüze tebliğ edilmiş ve bu rakamın çok yüksek bir meblağ olduğunu kamuoyu aracılığıyla tüm Elazığ halkıyla  paylaşma gereksinimi duyduk.

Fakat söz konusu futbolcunun alacaklarıyla ilgili faiz oranlarının değişkenlik gösterip, İstanbul’da bulunan ve kulübümüzün FIFA-CAS davalarına bakmakla yetkili olan Avukatımızın CAS’tan gelen yazıyı  sehven çeviri hatasından dolayı,  bu borç rakamının yüksek miktarda gösterilmesi basın toplantısında paylaşılan faiz miktarının yanlış olduğunun ortaya çıkmasına sebebiyet vermiştir.

Bu yanlışlıktan dolayı Kulübümüz eski başkanı Selçuk Cengiz Öztürk ve Elazığ kamuoyundan özür diliyoruz.

25.05.2016 tarihinde Genel Kurula sunulan borca ilişkin olarak itirazlarımızı ve her türlü yasal haklarımızı saklı tutacağımızı belirtmek isteriz.

Şunu da belirtmek isteriz ki; kulübümüzde forma giymiş yabancı futbolcularla ilgili olarak borçların yapılandırılıp, gerekli edimlerin yerine getirilememesinden dolayı bu yapılandırmaların maalesef bozulduğunu siz değerli kamuoyunun bilmesini isteriz.

Bu nedenle Elazığsporumuzun menfaatleri açısından kulübümüz eski yönetimiyle gerekli görüşmeler yapılıp,  güncel borç bilgileri siz değerli kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Elazığ ve Elazığspor sevdalısı olan biz yönetim kurulu üyeleri için asla kişisel husumetler söz konusu olamaz.

Elazığspor menfaatlerini korumak ve kollamak adına, kulübümüzün her kuruşuna sahip çıkacağımıza tüm taraftarlarımızın emin olmasını istiyoruz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom