Şehit aileleri iftar sofrasında bir araya geldi

Son bir yıl içerisinde şehit olan şehit ailelerine evlerinin kapılarını açan Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu Hanımefendi, iftar sofrasında bir araya geldiler.

Şehit aileleri iftar sofrasında bir araya geldi Güncel

Vali Konağında gerçekleştirilen iftar programına ev sahibi Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Hanımefendi, Vali Yardımcıları ve eşleri, İl Jandarma Komutanı İlker Temel ve eşi, İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek ve eşi, İl Müftüsü Peyami Güngör ve eşi, ETSO Başkanı İdris Alan ve eşi, Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Celal Sürgeç ile son bir yılda şehit olan şehitlerimizin aileleri katıldı.

İftar sonrası Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Celal Sürgeç tarafından okunan duaların ardından Zorluoğlu Ailesi; Şehit aileleriyle yakından ilgilenerek sohbet edip, istek ve sorunlarını dinlediler.

Çok güzel ve özel bir iftar daha yaptıklarını belirten Vali Murat Zorluoğlu; “Şehit ailelerimizle birlikte olmak bana, eşime ve çocuklarıma gerçekten çok büyük bir mutluluk veriyor. Bugünde şehit ailelerimizin bir bölümüyle Valilik Konağında birlikte olduk. İnşallah bayramdan sonra da diğer şehit ailelerimizle bu bahçede birlikte olmaya devam edeceğiz. Ben bu vesileyle şehitlerimizi bir kez daha daha rahmetle yâd ediyorum. Onlar bizim milletimizin kahramanları, bizlerin evlatlarıdır. Onların anneleri, babaları, eşleri, çocukları bizim emanetlerimizdir. Şehitlerimizin aileleri tabi ki acılarını yaşıyorlar, bu acıları tamamıyla ortadan kaldırmak mümkün değil ama en azından başka bazı sıkıntılar yaşamamaları için devlet olarak elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye çalışıyoruz. Sorunlarını çözme ve meseleleriyle yakından ilgilenme uğraşı içerisindeyiz”dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜ ŞİDDETLE LANETLİYORUM

Hafta başında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 44 kişinin hayatına kasteden terör örgütünü buradan şiddetle lanetlediğini belirten Vali Zorluoğlu; “Orada hayatını kaybeden insanlara rahmet diliyorum. Yaralılara Allah’tan acil şifalar temenni ediyorum. Milletimizin, memleketimizin huzuruna kasteden bu tür hareketler, şüphesiz ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremeyeceklerdir. Gerek PKK ile gerek DAEŞ’le gerekse diğer terör örgütleriyle sonuna kadar mücadelemiz devam edecektir. Allah’ın izni ile ülkemiz bu belaların üstesinden gelecektir. Şehit ailelerimizin varlığı, metanetli duruşları, bize verdikleri büyük destek, bu mücadelede bizler için en önemli destektir. Bu mücadele de başarılı olacağımıza dair en önemli işarettir. Allah hepsinden razı olsun. Tekrar hepsine teşekkür ediyorum ve onlara sağlıklı huzurlu ve güzel bir bayram temenni ediyorum”dedi.

Bir soru üzerine konuşan Vali Zorluoğlu şu ifadelere yer verdi; “Türkiye’de değişik Valiliklerde bu tür organizasyonun yapıldığını biliyorum. Elazığ’da bir ilk olmuş olabilir. Ben geçen Salı günü iftar yemeğinde de şehit ailelerimize de söylemiştim. 

Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Külliyesini milletin evi olarak tanımlamıştı. Bizde Elazığ Valilik Konutunu, şehit ailelerinin evi olarak ilan ediyoruz. Şehit ailelerimiz sadece ramazan ayında bu iftarlarda değil, diğer zamanlarda da her ihtiyaç duyduklarında gerek evimizi gerek Valiliği ziyaret edebilirler. Şehit ailelerimiz, yakınları ve gazilerimiz ne zaman ihtiyaç duyarlarsa gelebilirler. En kısa zamanda onlarla hemen görüşüyoruz. Burası onların gerçekten evidir. Biz onlara hem evimizi hem kalbimizi hem gönlümüzü sonuna kadar açtık.

ELAZIĞ’LI KARDEŞLERİM BAŞTA OLMAK ÜZERE BÜTÜN İSLAM ÂLEMİNİN KADİR GECESİ MÜBAREK OLSUN

Yarın bin aydan daha hayırlı olduğu bilinen ve Kur’an-ı Kerim’de de ifade edilen Kadir Gecesini hep beraber idrak edeceklerini belirten Vali Murat Zorluoğlu; “Başta tüm hemşerilerim olmak üzere tüm vatandaşların Kadir Gecesi mübarek olsun. Ramazanın son bölümü, cehennem azabından uzak kalınacak günler. Bugünleri bizim ve bütün vatandaşlarımızın iyi değerlendirmesi gerekiyor” diyerek konuşmalarına son verdi.

Şehit aileleri de Vali Murat Zorluoğlu ve Eşi Sevcan Hanımefendiye evlerinin kapılarını açıp, kendilerini burada davet edip ağırladıkları için teşekkür ettiler.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler