Bayram arifesi mezarlar ziyaret edildi

Elazığ’da, Ramazan Bayramı arifesi nedeniyle vatandaşlar hayatını kaybeden yakınlarının mezarlarını ziyaret etti.

Bayram arifesi mezarlar ziyaret edildi Güncel

Elazığ’da vatandaşlar sabah erken saatlerden itibaren Harput ve Asri Mezarlıklarında yakınlarını ziyaret etti. Mezarlıklara gelen vatandaşlar, Kur’an’ı Kerim okuyup, dua etti. Mezarların üstüne su döken vatandaşlar, ayrıca mezarların üstünde ve çevresinde düzenleme yaptı. Mezar ziyaretine gelen vatandaşlar, Elazığ Belediyesi tarafından dağıtılan çam fidanlarını mezarların yanına dikti.

Harput Mezarlığı’nda eşini ziyarete gelen Mehmet Ülker, “Ölülerimize Allah rahmet eylesin. Hepimiz öleceğiz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Allah terörist belasını bizden uzak etsin. Ölülerimiz bizim kanımız canımızdır. Onları gelip ziyaret edeceğiz” dedi.

Anne ve babasının mezarını ziyaret etmeye geldiğini dile getiren Mehmet Caner, “Onlara Kur’an-ı Kerim ve Yasin-i Şerif okudum. Annemin, babamın, tüm ölenlerin mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Ramazan Bayramı arifesinde mezarlık ziyarete gelen Orhan Yılmaz ise, “Mezarlığa babamın, annemin, kızımın bayram ziyaretine geldim. Allah herkese akrabalarını ziyaret etmeyi nasip etsin. Herkes mezarlığa gelip ziyaretlerini yapsın” diye konuştu. 

Asri Mezarlığı’na babasını ve amcasını ziyaret etmeye geldiğini söyleyen Murat Baykara, “Arife de ölülerin bayramı. Onun için ziyarete geldim” ifadelerinde bulundu. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom