Bingöl’de 187 kişilik hac kafilesi dualarla uğurlandı

Bingöl'den 187 kişilik hac kafilesi çok sayıda kişinin katılımıyla dualarla yola çıktı.

Bingöl’de 187 kişilik hac kafilesi dualarla uğurlandı
Bingöl
Bingöl’den 187 kişilik hac kafilesi çok sayıda kişinin katılımıyla dualarla yola çıktı.

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla bu yıl kutsal topraklara gitme şansı elde eden toplamda 324 hacı adayından 187 kişilik ilk kafile, merkez Hacılar cami önünden uğurlandı. Uğurlama törenine Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Müftüsü Muharrem Genç, hacı adaylarının yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bingöl’den hacca gidecek olan ilk kafileyi uğurladıklarını belirten Müftü Genç, "İnşallah haclarını huzurlu bir şekilde infa ederek, memleketlerine dönmeleri nasip olur. Bizim bu sene Bingöl’den 324 hacımıza kura isabet etti. Bunun 187 kişilik kafilesi diyanet işleri başkanlığımız ile gidiyor. Diğer hacı adayları ise çeşitli şirketler ile gidecek” dedi.

İlk kez hacca gitmenin heyecanını yaşayan Haydar Abay, “İlk kez haça gitmek nasip olacak. Güzel bir duygu. Her Müslümanın bu duyguyu yaşamasını isterim. Güzel ve kutsal topraklara gidiyoruz. İnşallah Allah hepimizi affeder”diye konuştu.

Hacca giden Birgül Toprak ise “İlk kez haça gidiyorum. Çok heyecanlıyım ve rabbim herkese nasip etsin inşallah"ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...