Darbeci zihniyet hezimete uğratıldı

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimini değerlendirdi.

Darbeci zihniyet hezimete uğratıldı Siyaset

Milletin hakimiyetine göz koymuş olanların hezimete uğradığını ifade eden Metin Bulut, 15 Temmuz’un siyasi tarih boyunca unutulmayacağını ifade etti. Metin Bulut; “15 Temmuz bu milletin siyasi tarihinde unutulmayacak bir an olarak tarihe geçecektir. 15 Temmuz’da bu milletin özgürlüğüne, hâkimiyetine ve egemenliğine göz koymuş olanlar,  kastetmiş olanlar bir darbe girişiminde bulundular” dedi.

“Güçlü İrade Sayesinde Darbeciler Hezimete Uğradı”
Gerçekleştirilmek istenilen darbe ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bulut; “Bu bir mevzi darbe girişimiydi. Türk Silahlı Kuvvetler içerisinden çıkan sadece bir grubun yeltenmiş olduğu birşeydi ama Allah’a hamdolsun ki milletin güçlü iradesi sayesinde, milletin Cumhurbaşkanı’nın, milletin Başbakanı’nın, Meclis Başkanı’nın ve Milletvekillerinin güçlü iradesi sayesinde hezimete uğratıldı”.

“Haberi Alır Almaz TBMM’ye Geldik”
Haberi alır almaz meclisi açmak için TBMM’ye geldiklerini ifade eden Metin Bulut sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz bu haberi alır almaz tüm milletvekilleri ile birlikte meclisi açmak için geldik ve tüm siyasi partilerden milletvekili arkadaşlarımız ile meclisi açtık. İşimizin başında, milletin emanetinin başında olduğumuzu gösterdik. Millet bize bir emanet vermişti biz onu ne pahasına olursa olsun, canımızla dahi koruma mükellefiyetinde hissettik ve bu yüzden abdestimizi aldık, üzerimizdeki elbiselerimizi kendimize kefen saydıkve burada hep birlikte CHP, MHP ve AK Parti milletvekilleri olarak meclisi açtık”.

“Gözü Dönmüş Olanlar, Meclisin Başına Bomba Yağdırdılar”
Türkiye Büyük Millet Meclisine atılan bomba ile ilgilide açıklamalar yapan Bulut; “Bu milletin egemenliğine kastetmiş ve gözü dönmüş olanlar, bu milletin temsilcileri mecliste iken meclisin başına bomba yağdırdılar. Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşandı ve geçmişten bugüne darbe olsa dahi korumuş olan, kutsal sayılmış olan meclisin başına bombalar yağdırıldı ama hiçbir milletvekili arkadaşımız meclisi terk etmedi. Çünkü milletin kendisi de alanları ve sahaları terk etmemişti.Ülke genelinde 81 ilde sahaları ağzına kadar doldurmuştu. Onlar “Biz sizin arkanızdayız” dedikçe bizde “Biz sizin emanetinizin başındayız” dedik. Ben bu dönemde milletvekilliği yapmış olan bütün arkadaşlarımın hepsinin tarihe geçeceğini düşünüyorum. Hakikaten çok kutsal bir görev ifa ettiğimizi düşünüyorum. Dün bir kez daha bu rozeti taşımanın ne anlama geldiğini çok daha farklı bir şekilde hissettik ve yaşadık” dedi.

“Milletimize Başsağlığı Diliyorum”
Allah millete ve devlete zeval vermesin diyen Metin Bulut; “Milletimize başsağlığı diliyor, geçmiş olsun diyorum. Çok sayıda telefon çağrısı ve destek mesajı aldık. Bir kez daha “Allah millete ve devlete zeval vermesin” sözünün ne olduğunu millet bize yaşatmıştır. Bu milletin bir ferdi olduğum için kendimi bahtiyar hissediyorum”.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom