Elazığ'da köy yolları asfaltlanıyor

İl Özel İdaresi ekipleri asfaltsız köy yolu bırakmamak ve var olan yolların kalitelerini yükselterek köylerimizdeki yaşam kalitelerini artırmak için asfaltlama çalışmalarını aynı anda çok sayıda köy yolunda sürdürüyor.

Elazığ'da köy yolları asfaltlanıyor Güncel

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu gerçekleştirilen asfaltlama çalışmalarını yerlerinde inceleyerek çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu açıklamasında “İl Özel İdaremizin 2018 yatırım programında bulunan yol çalışmalarını yerinde gördük. İncelememize toplam uzunluğu 17 km. olan Sivrice – Gözeli - Duygulu grup köy yolumuzla başladık. Bu yolumuzda 2. kat yama ve asfaltlama çalışmaları gerçekleştirildi. Daha sonra 4. Km’lik Karakoçan Çayırdam - Soğucak yolunda yürütülen asfaltlama faaliyetlerini yerinde inceledik.  Ayrıca Karakoçan ve Kovancılar ilçelerimizin çok sayıda köyünde ikamet eden vatandaşlarımızın ulaşım konforunu artıracak olan 10 km. uzunluğundaki Kuşçu, Akbulak, Maksutlu grup köy yolundaki 2.kat asfaltlama çalışmalarımızı da tamamlamış bulunmaktayız. Özel İdare olarak bu yıl yaklaşık 400 km. birinci kat asfalt planlamıştık, bu hedefimizi gerçekleştirmek için süratle çalışmaktayız. Bunun yanında bozulan yollarla alakalı olarak da 250 km. ikinci kat, 150 km. de birinci kat asfalt çalışmamız bulunmaktadır. Stabilize çalışmalarımız ile birlikte toplam da bu yıl yaklaşık 1000 km. köy yolunda çalışma yapmış olacağız. Dokunmadık köyümüz ve köy yolumuz kalmayıncaya kadar çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Ana hedefimiz grup yollarının tamamını asfaltlamak, asfaltı olmayanları da asfalta kavuşturmaktır. 2018 yılı sonu itibariyle planımız grup yollarının yüzde seksen beşinin asfalt olmasını sağlamak ve 552 köy yolumuzdan yaklaşık 500’ününde yolunu asfalta kavuşturmaktır. 2019 yılı sonu itibariyle de asfaltı bulunmayan köy yolu bırakmamaktır. Çalışmalarımızı hızlı bir şekilde gerçekleştiren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...