Demokrasi nöbetine devam

Elazığ’da darbe girişimine karşı meydanları boş bırakmayan vatandaşlar, 15 Temmuz akşamı başlatılan demokrasi nöbetine devam ediyor.

Demokrasi nöbetine devam Güncel

7’den 70’e bir araya gelerek 3 gündür meydandan ayrılmayan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar atarak tepkilerini gösteriyor. 4 çocuğunu alarak meydana gelen Haluk (41) ve Tülin Kaya (32) çifti de nöbete katılan ailelerden biri. Kaya Çifti, 1 yaşındaki Ali,4 yaşındaki Hamza, 6 yaşındaki Ömer ve 9 yaşındaki Ebrar'la 3 gündür  her akşam nöbet tuttuklarını, çocuklarının geleceği için sonuna kadar sabahlamaya hazır olduklarını söyledi.

Çocuklarının geleceğini Fethullahçı terör örgütüne bırakmayacağını belirten Tülin Kaya, “Çocuklarımın geleceği için buradayım.  Rahat ve huzurlu yaşamaları için sonuna kadar Cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Sonun kadar da 4 çocuğumla sabahlamaya hazırım. Yeter ki çocuklarımın güzel bir geleceği olsun” dedi.

4 çocuğuyla sabaha kadar meydanda olacağını ifade eden Haluk Kaya ise, “Bu nöbete gelmeseydik ömür boyu esaret altında kalacaktık. 2000 yılı sonrası nesil geçmişteki darbeleri hatırlamıyordu. Bu başarısız darbeden sonra bu çocuklara da bu anı yaşattılar. Artık bu nesil askeri darbelerin ne kadar vahim bir şey olduğunu 20 sene daha hatırlayacak bir nesil oldu. 14 yaşındaki çocuklar bir 20 sene daha darbenin kötü olduğunu anılara koydular. Bizde bu anıları çocuklarımızda yaşatacağız. Bir daha geleceğimizde böyle bir darbenin olmaması için meydanlardayız be her zaman kalmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom