Vali Zorluoğlu demokrasi nöbetine destek verdi

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu darbeci cuntanın ve uzantılarının en ağır şekilde cezalandırılacağını, darbecilerin devletteki uzantılarının da temizleneceğini açıkladı.

Vali Zorluoğlu demokrasi nöbetine destek verdi Güncel

Elazığ PTT Meydanında devam eden “Demokrasi Nöbetine” destek veren ve Elazığlılara seslenen Vali Zorluoğlu, ülke genelinde kamu düzenin sağlandığını, ancak vatandaşların tehlikenin tam olarak atlatılana demokrasi nöbetine devam etmelerini istedi.

Vali Zorluoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Günlerdir Elazığ halkı ayaktadır. Bu meydanlar günlerdir dolu ve Elazığ halkı seçilmiş hükümetimize ve devletimize karşı yapılan darbeye karşı bize büyük destek verdi. Elazığ halkıyla gurur duyuyoruz. Halkımızın oylarıyla seçilmiş meşru Türkiye Büyük Millet Meclisini ve bu meclisten seçilmiş meşru Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya kalkışan hain bir cunta bir darbe girişimi yapmıştır. Ordu içerisindeki bu FETÖ’cü cunta, vatan hainleri maalesef hükümetimizi düşürme girişiminde bulunmuştur. Ancak bu cunta hareketi öncelikle yüce milletimizin ilk andan itibaren sokaklara çıkarak dimdik durması ve kahraman emniyet mensuplarımızın canlarını ortaya koyarak verdiği büyük mücadele ile kısa bir sürede bertaraf edilmiştir. Hükümetimizin ve devletimizin tüm kurumları görev başındadır ve dimdik ayaktadır. Ülke sathında kamu düzeni tam olarak sağlanmış bulunmaktadır. Bu darbe girişiminin işbirlikçilerine ve tüm kurumlardaki uzantılarına karşı adli işlemler başlatılmıştır. Bu cuntacılara ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da büyük bir soruşturma süreci başlatılmıştır. Bu süreç önümüzdeki günlerde daha da genişleyerek devam edecektir. Bütün kurumlarımızdan FETÖ’cüleri temizleyene kadar da bu süreç devam edecektir. Bu darbeci alçaklar kendilerine emanet edilen milletin tankını, topunu ve silahlarını yine millete çevirerek maalesef çok ağır katliamlar gerçekleştirmişlerdir. Darbecilere karşı gerçekleştirilen mücadelede şehit düşen polis kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum.  Bir kez daha ifade etmek istiyorum ki bu cuntacılara yaptıklarının hesabı mutlaka sorulacak ve en ağır şekilde cezalandırılacaklardır. Allah bu millete böylesine acıları bir daha yaşatmasın”. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom