Elazığ'da mehteranlı demokrasi yürüyüşü

Elazığ Belediyesi tarafından, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı mehteranlı demokrasi yürüyüşü düzenlendi.

Elazığ'da mehteranlı demokrasi yürüyüşü Güncel

Ahmet Aytar meydanında toplanan belediye çalışanları ve vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla mehter takımı eşliğinde İzzetpaşa Meydanı’na kadar yürüdü. Düzenlenen yürüyüşe vatandaşların yanı sıra Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve STK temsilcileri de katıldı.

Demokrasi nöbetinin 6. gününde olduklarını aktaran AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, "Bizleri bir arada bulunduran, bizi bir araya getiren, bu sevgiyi ve hoşgörüyü aramıza kılan Rabbime hamd ediyorum. 15 Temmuz akşamı darbe haberi yayıldığı anda itibaren tüm hemşerilerimiz bu meydanların tamamını hınca hınç doldurdu. Tabi halkımız bu meydanları doldururken dünyanın dört bir tarafındaki kardeşlerimiz bize fiili dualarını yapıyordu" dedi

15 Temmuz akşamı vahim bir olayın yaşandığını vurgulayan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Bu hainlerin üzerinde bulunan rütbeler bizim askerimizi asla temsil etmez. Onların rütbesi vatan hainliklerini ortadan kaldırmaz. Biz Peygamber ocağını severiz. Biz askerlik yapmaktan gurur duyarız. Ancak askerlik görüntüsü altında vatan hainlerinin de en yüksek ceza almasını arzu ederiz" ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...