Elazığ MEB’de 152 personel açığa alındı

Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından yapılan darbe girişi sonrasında Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli 152 personel açığa alındı.

Elazığ MEB’de 152 personel açığa alındı Güncel

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da 15 Temmuz FETÖ/PDY ile ilgili soruşturmalar sürüyor. Soruşturma kapsamında daha önce 3 öğretmenin açığa alındığı Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevden alma sayısı 152’ye ulaştı. Bakanlık ve valilik kararıyla açığa alınan 152 personel arasında bulunanların çoğunluğunun öğretmen olduğu öğrenildi.

Öte yandan İl Müftülüğü’nde 3 din görevlisi, Ticaret İl Müdürlüğü’nde 1 mühendis, Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğü’nde görevli bir avukat ile 1 ayniyet saymanı da görevden uzaklaştırıldı.

Daha önce de, İl Emniyet Müdürlüğü’nden 190, İl Jandarma Komutanlığı ile Deftardarlık’tan 6’şar, Fırat Üniversitesi’nden 4 personel görevden alınmıştı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...