ETSO’dan OHAL değerlendirmesi

Devletin kendisine yönelik tehditlere karşı önlem almak zorunda olduğunu belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, OHAL’in yerinde alınmış etkin bir mekanizma olduğu söyledi.

ETSO’dan OHAL değerlendirmesi Güncel

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan MGK kararı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Darbe girişimi sonrası Ülkenin olağanüstü günlerden geçtiğini ifade eden Alan, böylesi günlerde kararlı ve güven verici tedbirlerin alınmasının kaçınılmaz olduğunu aktardı. Olağan üstü tedbirlerin alınmasının zorunlu olduğunu belirten Alan, “Olağanüstü hal uygulaması, bütün uygar ülkelerde olduğu gibi, sivil ve özgür hayatın sağlıklı bir şekilde devam etmesi ve milletin canına, malına ve devletine göz dikmiş darbecilerin bir an evvel kanunun karşısına çıkartılabilmeleri ve yeni kalkışmalara cesaret edememeleri için getirilmiştir. Darbe teşebbüsü sonrası olağan üstü bir durum yaşıyoruz ve bu tür durumlarda olağan üstü tedbirlerin alınması zorunludur. Geçtiğimiz aylarda Fransa’da yaşanan terör olayı sonrası hemen olağanüstü hal ilan edildi ve sürenin dolması ile 6 ay daha uzatma kararı alındı" dedi.

Devletin kendisine yönelik tehditlere karşı önlem almak zorunda olduğunu vurgulayan Alan, “Bu kapsamda OHAL, yerinde alınmış etkin bir mekanizmadır. Kamu düzeninin korunması ve hizmetlerin etkin bir şekilde işlemesi için bu kararın alınması zaruri ve yerinde olmuştur. Burada önemli olan demokrasi ve özgürlüklerin teminat altına alınması ve ekonominin işleyişinin olağan seyretmesidir. Bu konuda da hem Cumhurbaşkanımız, hem de ekonomi ile ilgili yetkililerimiz gerekli açıklamaları yaptılar. Bu zor dönemde hepimizin devletimize yardım ediyor olması millet olmanın gereğidir” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...