Bayram namazında camiler doldu taştı

Diyarbakır'da Kurban Bayramı namazı kılmak için sabahın erken saatlerinde camilere akın eden vatandaşlar kentteki tüm camileri doldurdu.

Bayram namazında camiler doldu taştı
Diyarbakır
Diyarbakır’da Kurban Bayramı namazı kılmak için sabahın erken saatlerinde camilere akın eden vatandaşlar kentteki tüm camileri doldurdu.

Tarihi Ulu Camii’ni dolduran Diyarbakırlılar, Kurban Bayramı namazını kılıp hep birlikte dualar etti. Kurban Bayramı namazı için camilere akın eden vatandaşlar, namaz öncesi verilen vaazı dinledi. Vaazda Kurban Bayramı’nın önemine dikkat çekildi. Saatler 06.19’u gösterdiğinde önce namaz kılındı, namazın ardından “Teşrik Tekbirleri” getirildi.

Bayram namazı sonrası okunan hutbede, küskünlük ve kırgınlıkların giderilmesi için bugünlerin birer fırsat olduğuna dikkat çekildi. Hutbeden sonra cami cemaati birbirleriyle bayramlaştı. Camiye 7’den 70’e gelen vatandaşlar yer bulamayınca cami avlusunda namaza durdu. Bayram namazını kılan vatandaşlar, cami içerisinde bayramlaştı. Bayramlaşmaya Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Ak Parti Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, Ak Parti Milletvekili Ebubekir Bal, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...