Vali Zorluoğlu, partilerin il başkanlarıyla bir araya geldi

Elazığ’daki siyasi partilerin il başkanları ile bir araya gelen Vali Murat Zorluoğlu durum değerlendirmesi yaptı.

Vali Zorluoğlu, partilerin il başkanlarıyla bir araya geldi Güncel

Darbe girişimi ve OHAL uygulaması sonrasında AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), Cumhuriyet Halk Partisi(CHP), Büyük Birlik Partisi (BBP) ve Saadet Partisi (SP) il başkanlarıyla toplantıda bir araya gelen Vali Zorluoğlu siyasi partilerin il başkanlarıyla durum değerlendirmesi yaptı. Ülkenin 15 Temmuz akşamı çok büyük bir alçaklıkla karşı karşıya kaldığını belirten Vali Murat Zorluoğlu, “Malum darbe teşebbüsü halkımızın dik duruşu, Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin kararlı hareket etmesi, TBMM’de bulunan bütün siyasi partilerin bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesiyle kısa bir süre içerisinde akamete uğratılmıştır” dedi.

Darbe girişiminin içerisinde bulunanlar, destek verenler ve irtibatlı olanlarla ilgili soruşturma süreçleri başlatıldığını aktaran Vali Zorluoğlu, “TBMM’de grubu olan ve olmayan bütün siyasi partilerin darbeye karşı duruşları halkımız tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır. Mecliste verilen bu birlik görüntüsü dalga dalga tüm ülkemize yayılmış, Elazığ’da da bütün siyasi partilerimiz sürecin başından itibaren darbeye karşı bir tavır ortaya koymuşlardır” diye konuştu.

Demokrasi meydanlarında bekleyen Elazığlı vatandaşlara şükranların sunan Zorluoğlu, “Toplumun bütün kesiminden, bütün inanç yapılarından insanlar her gün Elazığ’da demokrasi meydanında bir araya gelerek tavırlarını ve kararlılıklarını sergilemektedir. Elazığlılar malum girişimin ilk anından itibaren öncelikle valiliği korumak için meydana toplandılar. Bu sebeple ben Elazığ halkına şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah çok kısa bir süre içerisinde bu badireyi tamamen atlatmış oluruz” şeklinde konuştu.

OHAL’in vatandaşların günlük yaşantısında herhangi bir olumsuzluğa neden olmayacağını vurgulayan Zorluoğlu, “Bu durum kesinlikle demokrasiden, hukuk devletinden geriye dönüş anlamına gelmeyecektir. Anayasa ve kanunlarla belirlenmiş vatandaşlarımızın bütün hakları korunacak ve hatta daha da ileriye taşınacaktır. Vatandaşlarımızın günlük hayatları 15 Temmuz'dan önce nasıl sürdürüyorsa yine aynı şekilde devam edecektir. OHAL uygulaması merkezde hükümetin taşrada da vali ve kaymakamların bazı hususlarda daha yetkili hale getirildiği bir uygulamadır. Bu süreci yönetirken esas gayemiz bu darbe girişimini yapan ve destekleyenler ile uzantılarını süratle ortaya çıkarmak, darbenin bütün boyutlarını ortaya koyarak sorumlularını cezalandırmak, bir daha bu tür bir girişime tevessül edilmeyecek şekilde gerekli bütün tedbirleri almaktır. Bu süreçte siyasi partilerimizle zaman zaman bir araya gelerek bilgi paylaşımı yapacağız ve inşallah el birliği ile ülkemizin normalleşmesini sağlayacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom