Milletvekili Serdar’dan ‘OHAL’ açıklaması

OHAL'ın kesinlikle sıkıyönetimle karıştırılmaması gerektiğini belirten Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, bu kararla vatandaşın gündelik hayatının akışını kısıtlamaya sebebiyet verecek hiç uygulamaya gidilmeyeceğini söyledi.

Milletvekili Serdar’dan ‘OHAL’ açıklaması Siyaset

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ak Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi ve alınan OHAL kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. TSK içinde yuvalanmış FETÖ’cü hainler tarafından devlete ve millete yapılanın alçak bir saldırı olduğunu dile getiren Serdar, “Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, meclis başkanımızın çağrısıyla toplanan milletvekillerimizin demokrasi nöbeti, başbakanımızın cesur, yerinde müdahaleleri ve en önemlisi, aziz milletimizin milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkıp mazisine, şanına yaraşır biçimde darbecilere direnmesiyle başarısız olmuştur. Darbe teşebbüsünde bulunan terör örgütü üyesi tüm hainlerin temizlenmesi, bu alçakça girişimin tekrarlanmaması, milletin iradesine kastedenlerin ivedilikle bulunup adalet önüne çıkarılması ve paralel ihanet şebekesinin çökertilerek devletten ayıklanması maksadıyla ülke genelinde OHAL ilan edilmesi kararı alınmıştır" dedi.
  
‘OHAL KARARI NEDENİYLE ENDİŞE DUYMAYIN’

OHAL kararının kesinlikle sıkıyönetim ile karıştırılmaması gerektiğine vurgu yapan Serdar, “Bu karar, vatandaşlarımızın gündelik hayatlarını asla olumsuz etkilemeyecek ve gündelik hayatın akışını kısıtlamaya sebebiyet verecek hiçbir uygulamaya gidilmeyecektir. İstiklal ve istikbal mücadelemiz için zorunlu olarak aldığımız bu kararın icrasında hukuka aykırı hiçbir uygulama yapılmayacak ve hiçbir düzenlemeye yer verilmeyecektir. OHAL kararı, devletimizi ve milletimizi FETÖ suç örgütünden tamamen kurtarmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle, kanunlara riayet gösteren, hak ve hukuk ölçüsünü gözeten vatandaşlarımızın OHAL uygulaması dolayısıyla kaygı ve endişe duymalarına neden olacak hiçbir durum yoktur. Türkiye Cumhuriyeti olarak, devletimize, milletimize ve birlik, beraberliğimize kasteden FETÖ’cü ihanet şebekesine karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecek. Kamu düzeninin sağlanması, ekonomik ve siyasal istikrarın sürmesi, hukuk düzeninin korunması için devletimiz tarafından gerekli her türlü tedbir alınacaktır" diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom