Demokrasi nöbeti devam ediyor

Elazığ’da darbe girişimine karşı meydanları boş bırakmayan vatandaşlar, demokrasi nöbetine 24 saat aralıksız devam ediyor.

Demokrasi nöbeti devam ediyor Güncel

Elazığlı vatandaşların İzzetpaşa Meydanı’ndaki demokrasi nöbeti 12 gündür aralıksız devam ediyor. Darbe girişiminde bulunan FETÖ’ye sloganlarla tepki gösteren vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı doğrultusunda alanları terk etmiyor. 12 gündür meydandan ayrılmayan vatandaşlar, birlik ve beraberlik isterken, darbeye karşı olduklarını dile getiriyor.

Tekerlekli sandalyesiyle İzzetpaşa Meydanı’na demokrasi nöbeti tutmaya gelen Zekiye Yüksel, “Çoğu engelli arkadaşlarımda burada. Biz böyle bir darbe girişimini beklemiyorduk. 15 Temmuz gecesinden beri meydanlardayız” dedi.

Darbenin olduğu ilk akşam hemen sokağa çıktığını ve 03.00’a kadar beklediğini ifade eden Hasan Murat Çimen ise, “Ülkemize, demokrasiye ve milletimizin geleceğine sahip çıkmak adına bunlar gerekliydi. En iyi darbe bile ülkeyi en az 50 yıl geri götürür. 80 ihtilalini yaşayanlardan biriyim. Bu girişim ise darbenin çok ötesinde bir çeşit düşmanlık. Bunlar resmen ülkeyi bombalayarak Rus'un, Ermeni'nin ve Yunan'ın yapacağı düşmanlığı yaptı” diye konuştu.

Darbe yapanların dini ve imanı olmadığını dile getiren 76 yaşındaki Şerafettin Kömürcü, 12 gündür burada nöbet tutup, dua ettiklerini söyledi.

23 yaşındaki Göksu Taş ise, "Cumhur reisimizin 2. emrine kadar burada duracağız. Görevimiz namusumuzu ve seçilmiş iradeyi korumaktır. Ülkemizde bir daha darbe girişiminin olmaması için bir mesaj vermektir. Demokrasi ve egemenliğimiz için nöbetteyiz” ifadelerinde bulundu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom