Final Okulları Elazığ'a Geliyor

İbrahim Taşel, 2020 yılına kadar başta Elazığ olmak üzere Türkiye'nin çeşitli yerlerinde okul açacaklarını söyledi.

Final Okulları Elazığ'a Geliyor Eğitim
Final Eğitim Kurumları dönem başı öğretmenler toplantısı Elazığ’da yapıldı. Toplantıya Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü Şevket Ertem ve final eğitim kurumları bölge sorumlusu Sabri Turan ve öğretmenler katıldı. 
 
Toplantıda konuşan Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, final eğitim kurumları olarak 33 yılda 1 milyonu aşkın öğrenciyi üniversiteli yaptıklarını söyledi. Türkiye’nin dört bir yanında, KKTC ve Azerbaycan’da olmak üzere toplam 270 şubeyle yola devam ettiklerini aktaran Taşel, final’in Türk milli eğitiminin hizmetinde ciddi bir eğitim kurumu olma yolunda ilerlediğini kaydetti.
 
Türkiye genelinde her yıl 215 bin öğrencinin final eğitim kurumlarına teslim edildiğini belirten Taşel, “Her sınıftan, her boydan, mezun öğrenci de dahil olmak üzere öğrencileri alıyoruz ve gönüllerindeki üniversitelere yada gönüllerindeki liselere yerleştirmek için elimizden gelini yapıyoruz. Sadece bu değil çalışmalarımız aynı zamanda bu çocuklarımızın okullarındaki başarılarını artırmak için de ara sınıf öğrencilerine ders veriyoruz. Yani final bir aile olarak Türk milli eğitiminin hizmetinde 33 yıl 1 milyonu aşkın öğrenciyi Türkiye’nin çeşitli üniversitelerine, liselerine ve seçkin okullarına kazandırdı. Bu oldukça önemli bir rakamdır. Elazığ için konuşmam gerekirse Elazığ’da biz 33 yıl hizmet verdik Ortalama olarak 1500 öğrenci kazandırdığımızı varsayarsak her yıl yaklaşık 50 bin öğrenci final ailesinden üniversiteye gitmiş demektir. Elazığ’ın nüfusunu düşündüğümüz zaman bu rakamın ne anlama geldiğini çok net bir şekilde görürsünüz.” dedi.
 
Dershanelerin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli yerlerinde açılmış 15 okulla da Türk milli Eğitimine hizmet ettiklerini vurgulayan Taşel, “Dün sadece dershanelerimiz vardı. Bugün Türkiye’nin çeşitli yerlerinde açılmış 15 tane de okulumuz var. En kısa zamanda Elazığ da bu anlamda bir okula kavuşacak. İnşallah 2020 yılına kadar hedef koyduğumuz 50 okul projemizi gerçekleştireceğiz. Çevremizdeki illerde de bu anlamda bazı çalışmaların yapıldığını biliyorsunuz. İnşallah okullaşmayla da bunu devam ettireceğiz.” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom