Erdoğan sevgisini çizdiği dev posteriyle anlattı

Elazığ’da yaşayan Suriyeli mülteci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğu sevgiyi çizdiği dev Cumhurbaşkanı Erdoğan posteriyle anlattı.

Erdoğan sevgisini çizdiği dev posteriyle anlattı Güncel

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 15 Temmuz akşamından beri Elazığlıların 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda milli iradesine sahip çıkmak için demokrasi nöbetini sürdürdüğünü belirterek, “Bu süreç içinde ilimizde misafir ettiğimiz Iraklı, Suriyeli kardeşlerimiz de bizimle birlikte bu onurlu davaya sahip çıkıyorlar” dedi.

15 Temmuz akşamından bu yana demokrasi nöbetinin 24 saat kesintisiz sürdürüldüğü Elazığ Demokrasi Meydanı’nda, Suriyeli bir mültecinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a duyduğu sevgiyi göstermek adına çizdiği porte, büyük bir coşku yaşattı.

Meydanı dolduran Elazığlıların alkış ve sloganları eşliğinde portrenin kurdelesini kesen Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz,  “Türkiye bir daha asker kıyafeti içerisinde kamufle olmuş vatan hainlerinin, zalimlerin, alçakların uğradığı bir yer asla olmayacaktır. 15 Temmuz’dan bugüne kadar bu meydanda müthiş bir mücadele veren bütün hemşehrilerimi tebrik ediyorum. Suriyeli bir kardeşimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın portresini çizmiş, Bu güzel ve anlamlı çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı da yaptığı açıklamada, “Bizler 15 Temmuz akşamından beri meydanlarda iradesine, demokrasiye ve liderine sahip çıkan necip bir milletin mensuplarıyız. Ensar olarak 3 milyon muhacir kardeşimizi Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak kardeş kabul ettik.

Bugün bu meydanda, bizlerle birlikte aynı havayı soluyan kardeşlerimiz güzel bir çalışma gerçekleştirmişler. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a büyük bir sevgi duyduğunu ifade eden Suriyeli Hamza Elim Hamid, “Türkiye, planlarını yok etme noktasında dünyaya önemli bir ders verdi. Ey Osmanlı evlatları dünyaya bir ders verdiniz. Siz dünyanın saadeti için inşallah bir önder olacaksınız” dedi.

Bir başka Suriyeli mülteci Abdulseddar el Ayn ise, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz’da halkı meydanlara çağırınca, bizler de meydanlara geldik. Siz savaşın biz oturacağız demedik. Bizler de sizlerle birlikte bu mücadeleyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Daha sonra Başkan Yanılmaz, AK Parti Milletvekili Ejder Açıkkapı ile birlikte Suriyeli mülteci tarafından çizilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dev portresinin kurdelesini kesti. Başkan Yanılmaz, “Suriyeli kardeşlerimiz yaşanan darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen ‘meydanlara inin’ çağrısı üzerine ‘bizi ilgilendirmez’ demeyerek, sizler gibi bu meydana koştular. Bizlerle birlikte mücadele ediyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Meydanda sergilenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dev portresi, meydanı dolduran Elazığlılardan büyük beğeni topladı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom