Bin kişilik spor salonunun temeli atılıyor

Elazığ Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen ‘15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu’nun temel atma töreni, 5 Ağustos Cuma günü, saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

Bin kişilik spor salonunun temeli atılıyor Güncel

Elazığ Belediyesi 2016 yılı yatırımlarını büyük bir hızla sürdürüyor. Bosna Hersek Bulvarı Peyzaj ve Altgeçit Projesi, Zafran Mesire alanının dönüşümü, Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi, Şorşor Deresi Projesi gibi pek çok projeyi hayata geçiren Elazığ Belediyesi, yeni bir projeye daha start veriyor. Doğukent Mahallesi, Hayır Çarşısı yanında inşa edilecek 1000 kişi kapasiteli 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu’nun yapımının 500 günde tamamlanması planlanıyor.

7 bin metrekarelik alanda, 2 bin 285 metrekarelik zemin üzerine inşa edilecek spor salonu, bünyesindeki voleybol, basketbol, hentbol sahası ile şehre önemli bir katma değer sağlayacak.

Öte yandan yaşanan darbe girişimi sırasında verilen şehitlerin yaşatılması amacıyla da spor salonunun ismi 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu olarak kararlaştırıldı. Elazığ Belediyesi tarafından inşası tamamlanarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teslim edilecek spor salonu, şehrin spor tesisi ihtiyacını karşılamada önemli bir rol üstlenecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom