Darbeye karşı duran esnafa bayrak dağıtıldı

Elazığ’da 15 Temmuz darbe girişimine karşı duran esnafa Türk bayrağı dağıtıldı.

Darbeye karşı duran esnafa bayrak dağıtıldı Güncel

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine karşı duran esnafa Vali Murat Zorluoğlu ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın katılımı Türk bayrağı dağıtıldı. Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş, Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi tepki olarak ve devletimizin yanında olduklarını göstermek adına bu etkinliği yaptıklarını ifade etti.

Türkiye’nin 15 Temmuz’da bir saldırı ile karşı karşıya kaldığını kaydeden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise darbe girişiminin ülkeyi bölmeye ve iç savaş çıkarmaya dönük bir saldırı olduğunu söyledi. Milletin darbeye karşı cesur bir davranış ortaya koyduğunu da dile getiren Başkan Yanılmaz, esnafların da bu süreçte demokrasi nöbetine önemli bir destek verdiklerini vurguladı.

Milletin darbe girişimine karşı cesurca bir duruş sergileyerek darbeyi engellediğini, esnaflarında bu sürecin önemli bir aktörü olduğunun altını çizen Vali Murat Zorluoğlu ise, “15 Temmuz akşamı bu alçak darbe girişimini gerçekleştirenlerin bu darbe teşebbüsünün hazırlıklarını çok uzun süreden beri yaptıklarını, çok sinsi ve gizli bir şekilde bugüne hazırlandıklarını görmekteyiz. Birçok şeyi hesap etmelerine rağmen darbeciler Allah’ın planını hesap edememişlerdir.  Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de buyurduğu ‘Onlar tuzak kurdular, Allah da tuzak kurdu ve Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır’ ayeti gereğince bu tuzaklarını Yüce Mevla’m başlarına geçirmiştir. Yine hesap edemedikleri bir diğer husus bu milletin zor zamanlarda nasıl bir araya gelerek kendi hükümetine, meclisine ve cumhurbaşkanına sahip çıkabileceği gerçeğidir’” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom