Demokrasi nöbetine devam

Elazığ’da, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından demokrasi nöbeti ilk günden itibaren aralıksız devam ediyor.

Demokrasi nöbetine devam Güncel

Darbe girişiminin hemen ardından sokağa çıkan Elazığlılar  Gündüz mesai yapıp gece de 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda nöbet tutuyor. Bir çok kişi de demokrasi nöbetine çocuklarıyla katılıyor. Kur'an-ı Kerim okunarak dua edilen meydan da zaman zaman da marşlar seslendiriliyor.

Demokrasi nöbetini tutanlardan biride 5 torunuyla meydana gelen 55 yaşındaki Günay Keskin’di.  Torunlarıyla demokrasi nöbetini tutmak için meydana geldiğini belirten Keskin, “FETÖ ve PKK kahrolsun. FETÖ Allah'ından bulsun. Şehitlerimiz de ölmedi.  Onlar her zaman vatanımızı koruyor. Bu vatan, millet ve ezanlar bizim. O yılan, çıyanlar kahrolsunlar. Allah'a onlara fırsat vermesin. Cumhurbaşkanımız çok yaşasın, ömrüm onun olsun. O benim çocuğumu korur ama ben koruyamam” dedi.

Darbe girişiminin olduğu günden itibaren meydanda olduğunu ve beklemeye devam edeceğini ifade eden doğuştan bedensel engelli 18 yaşındaki Okay Aydemir ise, “Engelime rağmen buradayım. Elimden gelse gecede burada durmak isterim ama duramıyorum maalesef. Ben engelli olmama rağmen keşke  İstanbul'da olsaydım.  Orada şehit veya gazi olsaydım. Darbe girişimi devam etseydi şuan İstanbul'a gitmiş olurdum” diyerek vatan sevgisini aktardı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom