15 Temmuz Şehitler Spor Salonu'nun temeli atıldı

Elazığ Belediyesi tarafından yapılacak olan bin kişilik 15 Temmuz Şehitler Spor Salonu'nun temeli atıldı.

15 Temmuz Şehitler Spor Salonu'nun temeli atıldı Güncel

Elazığ Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen Doğukent Mahallesi, Hayır Çarşısı yanında inşa edilecek olan bin kişi kapasiteli 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu temeli düzenlenen törenle atıldı. 500 günde tamamlanması planlanan spor salonu, 7 bin metrekarelik alanda, 2 bin 285 metrekarelik zemin üzerine inşa edilecek. Spor salonunda voleybol, basketbol ve hentbol sahaları yer alacak. Spor salonunun temel atma törenine Vali Murat Zorluoğlu, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı, Metin Bulut, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, İl Müftüsü Peyami Güngör ve vatandaşlar katıldı.

"DARBE GİRİŞİMİ YATIRIMLARA ENGEL OLMADI"

Mehteran takımının gösterisiyle başlayan program, Serdar Tunç'un Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Türkiye'nin büyük ve güçlü bir ülke olduğunu söyleyen Vali Murat Zorluoğlu, "15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi hiçbir şekilde bizim yatırımlarımızdan vazgeçmemize neden olmadı. İlk günden itibaren kamu hizmetlerinde hiçbir kesinti yaşanmadı. Halkımızın ve milletimizin rutin hayatını olumsuz etkileyecek herhangi bir gelişme olmadı. Kamu hizmetleri ve yatırımlarımız devam ediyor. Bu yeni düzenlemelerle birlikte daha da büyük yatırımlar ülkemizde ve ilimiz de hayata geçirilecek" dedi.

Temeli atılan spor salonu Elazığ Belediyesi tarafından yapılıp, kullanım hakkının da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne verileceğini dile getiren Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Temelini attığımız spor salonu, evlatlarımızın, yavrularımızın, gençlerimizin ve büyüklerimizin daima spor yapacağı ve hizmet alacağı bir mekan olarak Elazığ'a hizmet edecek. Buranın ihalesini yaptık ve müteahhit firmamızın 500 günlük iş yapım süresi var. İnanıyorum ki müteahhit firmamız burayı daha hızlı yapacak ve önümüzdeki 2017 yılının eylül veya ekim aylarında bu tesislerin açılışını yapacağız" diye konuştu.

Gelecek kuşaklara yatırım yapmayan milletlerin geleceğinin de olamayacağını belirten AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, "Özellikle bu spor salonlarını açarak zihnen, bedenen ve fikren sağlıklı nesil yetiştirmek adına çok önemli faaliyet icra ediyoruz. Zaten siyaset anlayışı olarak böyle yaklaşıyoruz. Millet ve vatan şuurunun farkındalığının yaşandığını gelecek kuşaklara, fiziki altyapı itibariyle de önemli şeylerle bırakmamız lazım. Bu konuda yapılacak çalışmaların tamamen bu milletin ana sütü kadar helal hizmetler olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Peyami Güngör’ün dua etmesinin ardından protokol üyelerinin temel atma butonuna birlikte basmasıyla spor salonunun temeli atıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom