Polis Okulu Yeni Eğitim Dönemi Başladı

Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksek Okulu 2013–2014 eğitim öğretim dönemi düzenlenen törenle başladı.

Polis Okulu Yeni Eğitim Dönemi Başladı Güncel
Törene Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, F.Ü. Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Vali Yardımcıları, Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Soysal, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri katıldı.
 
 Vali Ömer Faruk Koçak Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksek Okulu’na gelişinde önce okulun tören mangasını selamladı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Soysal yaptığı konuşmada toplam 400 öğrenciyle 2013–2014 eğitim-öğretim dönemine başladıklarını, verdikleri eğitimle polislerin en iyi şekilde yetiştirilmesini amaçladıklarını söyledi. Soysal polis teşkilatının değişen dünya şartlarına göre eğitim öğretim metotlarını yenilediğine dikkat çekti. 
 
 Vali Ömer Faruk Koçak ise konuşmasında eğitimin önemine dikkat çekti. Vali Koçak sözlerini şöyle sürdürdü; “Eğitimin her alanı önemlidir. Ancak güvenlik ve sağlık alanındaki eğitim çok daha önemlidir. Her iki alandaki eğitim insanların can ve mal emniyetinin sağlanması ve sağlıklarının korunması açısından eğitimli insanlara önemli görev düşmektedir. Bu noktadan hareketle polis meslek yüksek okullarının iki yıllık ön lisans düzeyine getirilmiştir. Kolluk kuvvetlerimizin ve polislerimizin görevleri esnasında insan hak ve hukukuna saygılı olması gerekmektedir. Bizim devlet anlayışımızın temelinde “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” felsefesi bulunmaktadır. İnsanlarımızı güven içerisinde yaşatacak en önemli unsur da kolluk güçlerimizdir. Çağımızda güvenlik hizmetlerinin sunulması önemli bir profesyonelliği ve eğitimi gerektirmektedir. Bu durum ise iyi bir eğitim, insana saygı ve insanı yaratılmış en şerefli varlık olarak görerek mümkün olmaktadır. Çağımızda insanların en büyük ihtiyacı güvenlik, sağlık ve barınma olarak ön plana çıkmaktadır. Bunları sağlamadıktan sonra bir şehrin, bir ülkenin zenginliğinin bir değeri yoktur”. 
 
 Polis adaylarına tavsiyelerde de bulunan Vali Koçak, “Toplumun desteğini sağlanın en güzel yolu toplumla gönül bağı kurmaktır” dedi.
 
Konuşmanın ardından 2012- 2013 eğitim öğretim döneminde dereceye giren öğrencilere Vali Ömer Faruk Koçak tarafından hediyeleri verildi.
 
Program polis adaylarının Polis Marşı’nı okuması ve ilk dersin yapılması ile sona erdi.
  
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom