15 Temmuz kum sanatıyla resmedildi 

Elazığlılar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda başlattıkları demokrasi nöbetini sürdürüyor.

15 Temmuz kum sanatıyla resmedildi  Güncel

Elazığlıların demokrasi nöbetine destek veren kum sanatçısı Tarkan Köylü’nün 15 Temmuz akşamı resmettiği gösteri büyük beğeni topladı.

Toplumun tüm kesimlerini vatan, millet sevgisiyle buluşturan Demokrasi Meydanı’nda Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın davetlisi olarak Elazığ’a gelen şair-yazar Sırrı Er ve kum sanatçısı Tarkan Köylü vatandaşlarla buluştu.

Meydanı dolduran vatandaşlar şair-yazar Sırrı Er tarafından okunan şiirlerle coştu. Daha sonra kum parçalarını sanata dönüştüren sanatçı Tarkan Köylü’nün 15 Temmuz’da yaşananlar ve vatandaşların milli iradesinin hakimiyetini korumak amacıyla gösterdiği direnci anlatan gösterisi büyük beğeni topladı.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz yaptığı açıklamada, sanatçıların toplumun aynası olarak, duygu ve düşüncelerinin tercümanı olması gerektiğine vurgu yaparak, “15 Temmuz’dan itibaren büyük bir azimle, gayretle ve cesaretle bu meydanı 24 saat boş bırakmadınız. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘meydanlardan ayrılabilirsiniz’ deyinceye kadar da bu meydandan ayrılmayacağız” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom