En iyi 23’ler...

Elazığ’ın plaka kodu olan 23 sayısı, sporda da büyük önem arz ediyor. 23 numarasının sporcular için neden bu kadar önemli olduğunu son dakika 23 haber sitesi olarak araştırdık.

En iyi 23’ler... Spor

Elazığspor’da geçtiğimiz gün forma numaraları belirlendi. Bütün Elazığsporlu futbol severlerin gözü, 23 numaradaydı. Beklenen oldu ve Elazığspor’da bu sezon da 23 numaralı formayı Elazığlı Murat Kayalı giyecek. 

YILDIZ FUTBOLCULARIN ORTAK NOKTASI “23”
Elazığlılar için de büyük önem arz eden 23 sayısı, basketbol ve futbolda da büyük talep görüyor. 23 numaralı forma ile özdeşleşen ilk isim ise Basketbolun efsanesi Michael Jordan…

Basketbolun efsanesi Michael Jordan'ın  Amerika’da popüler hale getirdiği 23 rakamı, bugün birçok sporcu için vazgeçilmez oldu. Beckham'danLebron James'e, Carew'den Ortega'ya kadar pek çok yıldız sahaya 23 no'lu formayla çıktı. Yaptıkları spor farklı olsa da hepsini birleştiren ortak bir özellikleri var.  O da asla vazgeçemedikleri 23 numaralı forma...

23 İLE ÖZDEŞLEŞEN İLK İSİM MİCHAEL JORDAN
İlk kez, basketbol tarihine adını altın harflerle yazdıran ABD'li basketbolcu Michael Jordan'ın meşhur ettiği bu numara zamanla öylesine yaygınlaştı ki, bugün farklı spor dallarında bu sırt numarasını taşıyan sporcular  bu sayının uğuruna inanıyor.  

23 ‘ün en iyileri dediğimizde akla ilk gelecek isimler ise, İngiliz David Beckham, bir dönem F.Bahçe'nin büyük sansasyonla transfer ettiği Arjantinli yıldız Ariel Ortega, yine bir zamanlar Beşiktaş forması giyen Norveçli golcü John Carew, Dünya Kupası finalinde Zidane'dan aldığı kafa darbesiyle tarihe geçen İtalyan MarcoMaterazzi, İngilizlerin haşarı çocuğu Sol Campbell ve NBA'in süper starı LebronJames’dir. 

FUTBOLUN MİCHAEL JORDAN’LARI
23 numaralı daha çok isim sayabiliriz. Fakat 23 numaralı sporcuların hemen hemen hepsi Michael Jordan’dan esinlenerek bu numarayı sırtında taşıdıklarını belirttiler. 

Manchester United'dan Real Madrid'e transfer olunca, neden yıllardır giydiği 7 yerine 23 numaraya terfi ettiğine soran gazetecilere Beckham'ın yanıtı kısa ve netti: "Ben bir Jordan hayranıyım, 23 onun numarası ve bu rakamı istedim."

Türk futbolunun son zamanlardaki başarılı isimlerinden olan Beşiktaşlı Cenk Tosun da 23 numaralı Michael Jordan hayranlarından… Cenk Tosun, basına yaptığı bir açıklamasında “23 numaranın bende ayrı yeri var.

Gaziantepspor'a geldiğimden beri 23 numarayla oynadım. Michael Jordan'a hayranlığımdan dolayı giydim, uğurlu geldi. İlk sene devam ettim. Bu sezon 23 ile 9 numara arasında gidip geliyorum. Ben 23 numarayı istiyorum” diye konuşmuştu.

MANCHESTER CİTY’DE 23 NUMARA YASAK
23 numaranın uğursuz geldiğinden dolayı bu numarayı yasaklayan kulüpler de var. Bunlardan biri İngiliz kulüplerinden Manchester City… Manchester City futbol kulübü 2003 yılından beri hiçbir oyuncusuna 23 numaralı forma giydirmiyor. Bunun nedeni 26 Haziran 2003'te oynarken ölen Marc-VivienFoe'nun forma numarasının 23 olması.

YASAL UYARI: Sondakika23.com'da herhangi bir haber izinsiz ve kaynak gösterilmeden alınamaz yayınlanamaz.İzinsiz alınıp yayımlanmasının tespit edilmesi halinde yasal haklar kullanılır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom