Ve karar verildi!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında mühürlenip kapatılan özel okullar ve özel öğrenci yurdu bundan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okulu ve öğrenci yurdu olarak faaliyet gösterecek.

Ve karar verildi! Güncel

Özel okul ve öğrenci yurdunu yerinde incelemek üzere ziyarette bulunan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, buralarda yapılacak tadilat ve tamiratlarla en yakın zamanda eğitim öğretime hazır hale getireceklerini belirtti.

Özel okul ve öğrenci yurdunu yerinde inceleyen Vali Murat Zorluoğlu’na beraberinde Vali Yardımcısı Zekeriya Göker, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ve Milli Eğitim yetkilileri de hazır bulundu.

İncelemelerin ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Zorluoğlu; “Darbe girişimi ve akabinde çıkarılan Olağanüstü Hal ve Kanun Hükmünde Kararnamelerle FETÖ/PDY terör örgütüne müzahirliği yâda iltisaklığı tespit edilmiş özel okullar ve özel eğitim kurumları tarafımızdan tasfiye edilerek bunların mülkiyeti kamuya yani devlete geçti. Bu çerçevede ilimizde gerek özel okul gerekse özel eğitim kurumu olarak devlete geçen okullar ve yurtlar vardı. Bugün onları yerinde inceleme imkânı bulduk. Buralar yine benzer işlevlerle vatandaşlarımıza, milletimize hizmet vermeye devam edecek.

Bulunduğumuz yer daha önce yurt olarak kullanılmış bir yer olup Milli Eğitim Bakanlığımız uygun görürse burayı Milli Eğitim Müdürlüğü binası olarak kullanmayı planlıyoruz. Bu kapsamda buranın nasıl bir bina olduğunu ve Milli Eğitim hizmetleri için yeterli olup olmayacağını ve nasıl bir planlama yapılması gerektiğini Milli Eğitim Müdürümüz ve yetkililerle yerinde inceledik.

“MÜLKİYETİ DEVLETE GEÇEN BU OKULLARIMIZI YİNE BU MİLLETİN EVLATLARI İÇİN HAZIR HALE GETİRECEĞİZ”
Yine diğer okullarımızla ilgili olarak personel bakımından, eksik araç gereç bakımından neleri yapabileceğimizi ve eğitim-öğretim sezonu öncesi nasıl bir hazırlık yapacağımızı yerinde görüp inceledik. İnşallah eğitim-öğretim başlamadan önce mülkiyeti devlete geçen bu okullarımızı yine bu milletin evlatları için hazır hale getireceğiz. Eğitim-öğretim başladığında hiç sorunsuz bir şekilde oralarda yeni kayıt olan öğrenciler veya eskiden beri orda olan öğrencilerin büyük bölümü buralarda eğitim öğretimlerine devam edecekler.

Okul ve yurtlarla ilgili önemli bir sorun görmedik. Binalar fena değil ve ufak tefek tadilat ve tamiratlarla tam anlamıyla inşallah hazır hale gelecekler. Artık buralarda bundan sonra Devletin, Milli Eğitimin müfredatı çerçevesinde ve milli değerlere sahip, vatan, millet sevgisi üst düzeyde olan çocuklar ve gençler yetiştireceğiz inşallah. Allah hayırlı etsin” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom