FETÖ’nün mütevelli heyeti adliyede

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Elazığ mütevelli heyetinin de aralarında bulunduğu 16 şüpheli adliyeye sevk edildi.

FETÖ’nün mütevelli heyeti adliyede Güncel

Elazığ’da, FETÖ/PDY ile ilgili örgütün eğitim kurumlarına yönelik yapılan operasyonda, örgütün mütevelli heyetinin de aralarında bulunduğu 2’si kadın 16 şüpheli 8 Ağustos’ta İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı. Örgütün finans kaynağı olarak kullanılan Erkam Özel Eğitim İşletmelerine bağlı 6 okulun ortağı iş adamı V.K., okulların müdürleri, yardımcıları ve yaşlı bir kadının evinin dolandırılmasına aracılık edenlerin de aralarında bulunduğu 16 şüpheli emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

DOLANDIRDIKLARI EVİ, EĞİTİM KURUMUNUN ÜZERİNE GEÇİRMİŞLER

Örgütün, Elazığ’da 87 yaşındaki yatağa bağımlı yaşayan Firdevs Duraz’ın merkez Rızaiye Mahallesi Hacı Tevfik Efendi Sokak’ta bulunan 4 katlı apartmanın 2. katındaki dairesine el koyduğu ortaya çıkmıştı. Yaşlı kadının evinin tapusunun kanunsuz şekilde sözde 'bağış' yöntemiyle alınmasına aracılık eden örgüt üyeleri de örgütün mütevelli heyeti ile birlikte mahkemede ifade verecek.

Söz konusu dairenin tapusunun örgütün finans kaynağı olan Erkam Özel Eğitim Kurumları üzerinde olduğu öğrenildi.

Operasyonla ilgili soruşturma sürüyor.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom