Gayrimenkul almanın tam zamanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine bankaların konut faiz oranını düşürmesiyle emlak piyasasında hareketlilik başladı.

Gayrimenkul almanın tam zamanı Ekonomi

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Emir Emlak yetkilisi Mehmet Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine bankaların konut faiz oranını düşürmesi tüm Türkiye’de olduğu gibi Elazığ’da da emlak piyasasında hareketlilik başladığını belirterek, “Şimdi gayrimenkul almanın tam zamanı” diyerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 “Önce kamu bankalarının, sonrasında diğer bankaların konut kredisi faiz indirimlerinin sektöre yansıması olumlu olacaktır. Durgun seyreden piyasada çok ciddi mali sıkıntı yasarken  faizlerin düşmesiyle yeniden iş yapar hale gelecek ve sektör toparlanacaktır. Vatandaş da konut alımına yönelecektir. Talep oldukça gayrimenkul fiyatları yükselme eğiliminde olacağından su anda gayrimenkul almanın tam zamanıdır. Bankalar çok önceden faiz indirimine gitmiş olsalardı piyasa hareketli seyrederdi. Faiz indirimiyle beraber tapu harçlarının indirimi de uygulanırsa özellikle son 3 ay durgunluk yaşayan gayrimenkul piyasası oldukça hareketlenecektir. Hükümetimizden tapu harçlarının düşürülmesi konusunda da desteklerini bekliyoruz. Vatandaşlarımız da gayrimenkul alırken mutlaka kurumsal emlakçıdan alışveriş yapsınlar” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom