Avcılar atıcılık yarışmasında buluşuyor

Elazığ’ın Ağın ilçesinde faaliyet veren Ağın Yaban Hayatı Koruma, Avcılık, Atıcılık Ve Spor Kulübü tarafından trap atışı yarışması düzenlenecek.

Avcılar atıcılık yarışmasında buluşuyor Spor

Elazığ’ın Ağın ilçesinde düzenlenecek yarışma, 20 Ağustos Cumartesi günü Ağın İlçe Emniyet Amirliği’ne ait atış poligonunda gerçekleşecek. Ağın Yaban Hayatı Koruma, Avcılık, Atıcılık Ve Spor Kulübü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlikte dereceye giren yarışmacılara da bir takım ödüller verilecek.

Amaçlarının bilinçli avcılığı yaygınlaştırmak olduğunu belirten Ağın Yaban Hayatı Koruma, Avcılık, Atıcılık Ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kaya, bu etkinlikleri geleneksel hale getirmek istediklerini ifade etti.

“YARIŞMA, FESTİVAL HAVASINDA GEÇECEK”

Ağın Yaban Hayatı Koruma, Avcılık, Atıcılık Ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kaya, açıklamasında "Bu etkinlikteki amacımız avcılığı sevdirmek ve bilinçli avcılığı yaygınlaştırmaktır. Ağın’daki avcıları bir araya getirerek bu tür etkinlikleri her yıl düzenli olarak gerçekleştirmek istiyoruz. Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz atıcılık yarışmasına Ağın halkı da yoğun bir ilgi göstermişti. Biz de bu etkinliği geleneksel hale getirmek istedik. 20 Ağustos Cumartesi günü ikincisini düzenleyeceğimiz Trap atışı yarışmasına bütün avcı arkadaşlarımız davetlidir. Yarışmada dereceye girenlere ödüllerimiz de olacaktır. Avcılığa ilgi duyan arkadaşlarımızın katılımıyla düzenleyeceğimiz yarışma, festival havasında geçecektir diye düşünüyorum” diye konuştu.

“AMACIMIZ ATA SPORUNU GENÇ NESİLLERE AKTARMAK”

Ağın Yaban Hayatı Koruma, Avcılık, Atıcılık Ve Spor Kulübü faaliyetleri hakkında bilgi veren Mustafa Kaya, “Ata sporlarımızdan olan atıcılık sporunu genç nesillere aktarmak, onlara bu sporu sevdirmek amacıyla bir kulüp çatısı altında bir araya geldik. Avcılık ve atıcılık, bir spordur. Sporda amaç doğaya zarar vermek değil tam aksine doğayı korumaktır. Biz avcılar olarak Ağın’da bilinçli avcılığı yaygınlaştırmak ve kaçak avcılığı da önlemek istiyoruz. Kulüp olarak düzenleyeceğimiz faaliyetlerle Elazığ’ın güzel ilçesi Ağın’ı hem yerel hem de ulusal anlamda tanıtımına katkı sağlayacağız. AyrıcaAğınlı gençlerimizi de atıcılık sporuna yönelterek bu geleneğin devam etmesinde kulübümüz önemli bir rol üstlenmiştir.” ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler