Alt yapıdaki futbolculara muhtaç kaldık

Dün akşam televizyon programına konuk olarak katılan Elazığspor 2. Başkanı Karahan Çelik, alt yapıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Alt yapıdaki futbolculara muhtaç kaldık Spor

Elazığspor’un istikrarlı başarısı için alt yapının vazgeçilmez olduğuna değinen Elazığspor 2. Başkanı Karahan Çelik, göreve gelir gelmez alt yapıda önemli değişikliklere gidildiğini kaydetti. 

“ALT YAPIDAKİ FUTBOLCULARA MUHTAÇ KALDIK”

Elazığspor 2. Başkanı Karahan Çelik, önceki yönetimlerin alt yapıya gereken önemi vermediklerini belirterek “Biz göreve geldikten sonraki ilk işimiz alt yapıda önemli değişikliklere gitmek oldu. Alt yapıdaki futbolcuların kalabileceği bir ortam yok. Bırakın futbolcuyu herhangi bir mahlukatı bağlasanız oraya duramazdı. Burada futbolcuların kalabileceği ortamları oluşturduk. Daha önce alt yapıya hiçbir yatırım yapılmamış. Alt yapıda 6 tane takımımız yaklaşık 150 tane de sporcumuz var. Mesela alt yapı deplasmana mı gidecek “otobüs bulsunlar gitsinler” eminim “otostop çekin” bile demişlerdir. Bunlar geleceğin iskeleti. Ama gün geldi devran döndü bu alt yapıdaki futbolculara muhtaç kaldık. Sporcunuz yok ve transfer yasağınız var. Bu yasağın ilerde olmayacağı ne malum. Biz her yıl alt yapıdan bir futbolcuyu A takımına kazandırsak kulübün bütün masraflarını karşılar.” ifadelerini kullandı.

“A TAKIMININ HOCASIYLA ANLAŞMADAN ALT YAPI KOORDİNATÖRÜMÜZLE ANLAŞTIK”

Alt yapının Elazığspor’un geleceği için önemli olduğuna değinen Elazığspor 2. Başkanı Karahan Çelik, “Biz Sedat başkanımızla yönetime talip olduğumuzda yönetim olarak aldığımız karar şuydu. Alt yapı olmazsa olmazımızdır. Bakın biz daha A takımının hocasıyla anlaşmadan alt yapı koordinatörümüzle anlaştık. Çünkü uzun vadede başarı istiyorsak takımın geleceği alt yapıda… Geçen yıl A takımının forma markasını alt yapıya verdik. Mesela alt yapının bulunduğu binaya buranın hizmetine sunulmak üzere bir personel atadık. Belki de bu Elazığ tarihinde bir ilk…” diye konuştu.

“SCOUT EKİBİ OLUŞTURACAĞIZ”

Elazığspor Alt yapısını Elazığspor A takımının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yetiştirmek istediklerini ifade eden Çelik, alt yapı ile ilgili olarak gerçekleştireceği projelerini anlattı. Elazığspor 2. Başkanı Karahan Çelik, “Önümüzdeki yıllara yönelik projelerimiz var. Önümüzdeki yıllarda Scout ekibi oluşturacağız. Bu ekibimizi Doğu ve Güneydoğu’ya yönlendireceğiz. Oradaki gençleri keşfetmek için yaklaşık 2 aylık bir program yapacağız. Her gittiğimiz şehirden bir kişi dahi getirebilirsek onu büyük hedeflerle getireceğiz. Bu gençlerimizin her türlü ihtiyaçlarını kulüp olarak karşılayacağız. Bir alt yapı da A takımının ihtiyaçlarını ancak böyle karşılayabilir. İnşallah bu uzun vadeli projemizi de gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: Sondakika23.com'da herhangi bir haber izinsiz ve kaynak gösterilmeden alınamaz yayınlanamaz.İzinsiz alınıp yayımlanmasının tespit edilmesi halinde yasal haklar kullanılır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ahmet celik @guzel haber

18 Ağustos 2016 22:49

oncelikle bugun elazigimizda yasanan teror saldirisinda olenlere bassagligi allahtan rahmet yaralilarimizda acil sifalar diliyorum bir onceki yorumumda bir yanlisi duzelteyim ben 15 bin euro masraf ettim kulube bes kurus zararimiz olmadi oglum yasin celik ve yegenim mustafa nin lisans paralarini bile cebimden odedim yinede olmadi cunku altyapiyla ne ilgilenem nede sans veren oldu ikiside holandaya donduler mecburen selamlarimla

ahmet celik @guzel haber

18 Ağustos 2016 14:43

aynen katiliyorum gecen yil iglum yasin celik ve yegenim m celik geldi altyapida bir yil kaldilar kimse ne deyer verdi nede dogru durust sans verdiler altyapi tesisi rezalet idi holandada dogmus buyumus cocuklar oralarda kaldi bir yilda 15 euro masraf ettim cocuklara olmadi insaallah bundan sonra altyapiya kiymet ve deyer verirler selamlarimla

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom