Şehitlerin evlerine acı haber ulaştı

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan polis memurlarının evlerine acı haber ulaştı.

Şehitlerin evlerine acı haber ulaştı Güncel

ŞEHİT ATEŞİ BAŞKENT'E DÜŞTÜ
Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Serhat Öztürk'ün acı haber Ankara'daki evine ulaştı.

Saldırıda yaralandığı yönünde bilginin gelmesinin ardından polis memuru Öztürk'ün anne ve babası ile eşinin Elazığ'a gittiği öğrenildi. Şehit haberinin alınmasın ardından evin önünde taziye çadırı kurularak Kur'an-ı Kerim okutuldu. Şehit polisin evli ve 1 çocuk babası olduğu bildirildi.


ŞEHİT ATEŞİ MALATYA’YA DÜŞTÜ
Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru Yusuf Kenan Mutlu’nun acı haberi memleketi Malatya’ya ulaştı.

PKK’lı teröristlerin düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Yusuf Kenan Mutlu’nun şehadet haberi memleketi Malatya’da yaşayan akrabalarına verildi.

1 yıl önce annesi Zeynep Mutlu’yu kaybeden şehit polis memurunun Alzheimer hastası olan babası Tevfik Mutlu’yu da Elazığ’a yanına aldığı öğrenildi. Mutlu'nun 2’si kız, biri erkek olmak üzere 3 çocuk babası olduğu öğrenilirken, emekliliğinin dolduğu ve bu yıl emekliye ayrılmayı düşündüğü öğrenildi. Malatya’nın Tecde Mahallesi’nde evleri bulunan şehit polisin 2 çocuğunun da üniversitede okuduğu bildirildi.

Yusuf Kenan Mutlu’nun şehit olmasından dolayı üzüntülü olduklarını belirten Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, kendisi ile bir hafta önce görüştüğünü ve telefonda çok neşeli konuştuğunu ifade ederek, “Ben kendisine Malatya’ya niye gelmiyorsun diye sordum, o da babasının hasta olmasından dolayı Malatya’ya pek fazla gelemediğini ve bu aralar biraz meşgul olduğunu söyledi” diye konuştu.

Ali Yiğit konuşmasında, Şehit Yusuf Kenan Mutlu’nun emekliliğinin dolduğunu ancak çocuklarının okul masraflarını karşılamak için emekli olmayı düşünmediğini de söyledi.


KÜTAHYA'YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü'ne PKK'lı teröristlerce yapılan saldırıda şehit olan polis memuru Elvan Özbay'ın Kütahya'daki ailesine acı haber ulaştırıldı.

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü'ne PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla yapılan saldırıda şehit olan polis memuru Elvan Özbay'ın Kütahya'nın Altıntaş ilçesindeki baba evinde yas var.

Altıntaş Kaymakamı Mehmet Aslan, Belediye Başkanı Ferit Karabulut, Kütahya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Şükrü Karakuş, Altıntaş İlçe Emniyet Amiri Fatih Yüksel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özgür Mert, sağlık görevlileriyle Şehit Polis Memuru Elvan Özbay'ın (46) Gecek köyünde yaşayan babaevine geldi.Yetkililer, Özbay'ın şehadet haberini 83 yaşındaki babası Mehmet ve kardeşleri İrfan ile Dalyan Özbay'a verdi. Özbay'ın baba evine polisler tarafından Türk bayrağı asıldı.

Şehidin ağabeyi ve aynı zamanda köy muhtarı olan İrfan Özbay, kardeşi ile en son 25 gün önce telefonla görüştüğünü ifade ederek, "Polis olan bir kardeşim 10 yıl önce aniden rahatsızlanarak vefat etmişti, diğer kardeşim de bugün hain saldırı sonucu şehit oldu. Teröristlerin Allah belasını versin" diye konuştu.

Şehit Polis Memuru Elvan Özbay'ın köyde olan eşi Neval ve çocukları Emirhan (22) ve Ahmethan'ın (18) Elazığ'a gitmek için yola çıktıkları öğrenildi.

Şehit Özbay'ın Terörle Mücadele Şubesi'nde görev yaptığı, kısa süre önce ise geçici görev yaptığı Mardin'in Nusaybin ilçesinden döndüğü öğrenildi.

Öte yandan, şehit Özbay'ın kendisi gibi polis olan büyük kardeşi Necati Özbay'ın, 10 yıl önce Eskişehir'de görev yaptığı sırada geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Şehidin cenazesinin Kütahya'da toprağa verilmesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom