Sigara yasağı şehit sayısının artmasını önledi

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen hain saldırıda şehit sayısının fazla olmasına kapı girişinde oturmanın ve sigara içilmesinin yasaklanmasının engel olduğu öğrenildi.

Sigara yasağı şehit sayısının artmasını önledi Güncel

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü'ne dün saat 09.15’te bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısında 3 polis memuru şehit olmuş, aralarında sivillerin de bulunduğu 217 kişi yaralanmıştı. Terör saldırılarına karşı Emniyet Müdürlüğü'nün çevresinin 1 yıl önce beton bloklarla kapatıldığı, güvenlik gerekçesiyle de ikinci bir kapı açıldığı öğrenildi. Bir hafta önce ise Elazığ İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek'in sivillerin ve polislerin kullandığı Pasaport, Trafik Tescil, Silah Ruhsat, TEM, KOM ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüklerinin giriş kapısının önünde sigara içmeyi ve oturmayı yasakladığı öğrenildi. Her gün onlarca kişinin oturup sigara içtiği bina kapısının olduğu yere yönelik düzenlenen saldırıda, getirilen yasağın birçok hayatı kurtardığı belirtildi.

Öte yandan, hain saldırıda kullanılan tonlarca bomba yaklaşık 2 kilometrelik alanda bulunan bütün binaların camlarını parçaladı. Patlamada çevrede bulunan evler de zarar görürken, Emniyet Müdürlüğü binasının çaprazı ve yanında bulunan iki okulda yaz tatili nedeniyle öğrenci bulunmamasının da daha büyük bir faciayı önlediği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom