Sağlıklı ve güzel cilt için 6 altın kural

Sağlık ve Güzellik Uzmanı Sunny Shaper, kadın ve erkeklerin cilt bakımında nelere dikkat etmeleri gerektiğini açıkladı. Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanın 6 altın kuralını veren Shaper, herkese dengeli bir yaşam öneriyor.

Sağlıklı ve güzel cilt için 6 altın kural Sağlık

Sağlık ve Güzellik Uzmanı Sunny Shaper, kadın ve erkeklere, sağlıklı bir cilde sahip olmaları için ipuçları verdi. Kadınların cilt bakımında en çok yaptığı hataları da belirten Shaper, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için 6 altın kuralı açıkladı.

Erkekler için cilt bakım tüyoları da veren Sağlık ve Güzellik Uzmanı Sunny Shaper; “Bakımlı ve iyi giyinen bir erkeğin hayatta her zaman bir avantajı vardır. İnsanlara ilk izlenimi her zaman yüzümüzle veririz, bu yüzden cildimiz çok önemli. Cildi temizleyip günde iki defa nemlendirerek cildin en basit ihtiyacını karşılayabilirsiniz” diyor.

Güzellik sektöründe 24 yıllık bir deneyime sahip olan Shaper, sert hava koşullarının erken yaşlanmayı hızlandırdığını ve cilt bakımının erken yaşlanmaya karşı cildi koruduğunun altını çiziyor. Cilt komplikasyonları önlemek için doğal aktif içerikli ürünlerin kullanımını öneren Shaper, “Tıraş köpüğü yerine tıraş kremi kullanın ve cildinizi zararlı çevresel koşullardan koruyun” ifadelerini kullanıyor. Sıcak yaz günleri için de erkeklere, hafif pamuklu giysiler tercih etmelerini ve güneşe çıkmadan önce mutlaka bir güneş kremi kullanmalarını söylüyor.

"GÜZEL BİR CİLDE SAHİP OLMANIN 6 ALTIN KURALI"

Shaper, sağlıklı bir cilde sahip olmak için uyulması gereken 6 altın kuralı şöyle açıklıyor:

-Seçeceğiniz ürün doğal aktif maddeler içerirken, alerji yapıcı hiçbir koruyucu madde içermesin.

-Çok fonksiyonlu temizleyiciler kullanın.

-Cilt tipinize uygun ürünler kullanın.

-Her zaman güneş koruyucu krem ??kullanın.

-Sağlıklı yemekler yiyin ve bol su için.

-Dengeli bir yaşam tarzına sahip olun.

Shaper’a göre kadınların en çok yaptığı cilt bakım hataları ise, kimyasal bazlı ürünlerin ve cildi fazlaca soyan sert peeling ürünlerinin kullanılması, uyumadan önce cildin temizlenmemesi ve yüzün yıkanmaması, cilt tipine uygun ürünün seçilmemesi, güneş kremi kullanılmaması, boyun ve gerdan bölgesine bir bakım uygulanmaması.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom