Karahan, Hayvan Borsasını ziyaret etti

Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan yaklaşan kurban bayramı nedeni ile Hayvan Borsasını ziyaret etti.

Karahan, Hayvan Borsasını ziyaret etti Güncel

Ziyarette Karahan’a  Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Asım Selen, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Arif Erol ile görevli veteriner hekimler katıldı.

Ziyarette konuşan M.Ali Dumandağ, “Bugun İl Tarım Müdürümle beraber ticaret borsası ve hayvan pazarını yerinde inceledik. Yaklaşan  kurban bayramı nedeniyle eksiklikleri tespit ettik. Bundan sonra neler yapılacağını belirleyip,  belediyemiz ve Tarım İl Müdürlüğümüz  ile birlikte hareket edeceğiz. Hayvan borsasının ilaçlanması,temizlenmesi belediyemiz tarafından yapılacaktır. İl Tarım Müdürlüğü ile hayvan borsasının veteriner hekimleri ise hastalığı olan ve kesime elverişli olmayan hayvanları tespit ederek bu  hayvanları karantinayagönderecektir. Bu seneki kurban satış fiyatlarına da değinen Dumandağ, büyükbaş hayvanların canlı kilogram ağırlığı18TL, küçükbaş hayvanlarınki ise 16-17 TLdir. İnşallah alıcıda satıcıda memnun kalır, kurban bayramınıda kazasız belasız geçiririz ” dedi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan ise, “Yaklaşmakta olan kurban bayramı ile birlikte hayvan pazarlarında çok ciddi bir hareketlilik yaşanıyor.Şu an buradabesicilerimiz, kasaplarımız ve üreticilerimizle birlikte genel gidişatın nasıl gittiğini ve denetleme mekanizmasını nasıl kontrol edeceğimizle alakalı çalışmaları yapıyoruz. Hayvan canlı pazarındaki kontrollerin tamamı bizim veteriner hekimlerimizin denetiminde devam etmektedir.Bu kontroller özellikle kurban bayramında artarak devam edecektir. Kurban kesecek vatandaşlarımızın sağlıklı kurbanlar kesmesi, ayrıca yıllarca emek harcamış üreticilerimizin hakettiği kazancı sağlaması için  mevzuatlar ölçüsünde görev ve sorumluluk alanımıza giren kısımlarla ilgili gerekli düzenleme ve çalışmalarımızı daha önce yaptığımız gibi bundan sonra da arttırarak devam edeceğiz. Hayvan sevkiyatının çok yoğun olduğu bu dönemde, il müdürlüğü ve hayvan borsası veteriner hekimleriyle birlikte, özellikle sağlık açısından, küpelive aşısı yapılmış hayvanların canlı hayvan borsasına girişlerinin yapılıp,satışları  sağlanacaktır. Kurban bayramı süresince bu denetimler artacaktır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonrada besicilerimiz kasaplarımız ve üreticilerimizin yanında olacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom