Borç yapılandırması esnafı sevindirdi

Esnaf ve Sanatkârların kamuya olan borçlarını yapılandıracak kanun Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Borç yapılandırması esnafı sevindirdi Güncel

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf odası Başkanı Mitat Ulaş, Esnafların kamuya olan borçlarının yapılandırılması için çıkan kanun hükümet yetkililerine teşekkür ederek kamuya borcu olan esnaflara çağrıda bulunarak yeni çıkan kanunundan esnafların mutlaka faydalanmasını gerektiğini vurguladı.

Esnaf ve Sanatkarlarımızın kamuya olan borçları yeniden yapılandıran 6735 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin Kanun 19/08/2016 tarihli ve 29806 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirten Başkan Ulaş, Kanun, oda üyelerine birikmiş aidat borçlarını taksitle ödeme imkanı sunduğunu belirterek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 “Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kanunla kamuya borçlu olan esnaflarımız borçlarını ödeme konusunda çok rahatlayacaklar. Yeni konunla, birikmiş oda aidat borçlarını, Maliye Bakanlığı’na olan vergi borçlarını, Sosyal Güvenlik Kurumuna olan BAĞKUR borçlarını ve Belediyelere olan borçlarını taksitle ödeme imkanı sunuyor. Kanundan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız 31 Ekim 2016 tarihine kadar Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanlığına ve ilgili kurumlara başvurarak bu fırsattan faydalanabilirler. Yeni çıkan kanun esnaflarımız için büyük bir şans borcu olan esnaflarımız belirtilen tarihlerde borçlarını yapılandırarak ödeyebilirler. Ben esnaflarım adına bu kanun çıkmasında emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum. Kanun esnaflarımıza ve ülkemizin esnaflarına hayırlı olması temennisinde bulunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom