Vali Zorluoğlu saldırıda yaralananları ziyaret etti

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu geçtiğimiz Perşembe günü Elazığ Emniyet Müdürlüğüne yapılan bombalı saldırıda yaralananları ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Vali Zorluoğlu saldırıda yaralananları ziyaret etti Güncel

18 Ağustos Perşembe günü bölücü terör örgütü tarafından Elazığ Emniyet Müdürlüğüne yapılan bombalı saldırıda yaralanan 217 vatandaştan 19’unun tedavileri halen devam ediyor.

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Eşi Sevcan Zorluoğlu ile birlikte Fırat Üniversitesi Araştırma Hastanesinde ve Medikal Park Hastanesinde tedavileri süren yaralıları ziyaret ederek, durumları hakkında bilgi aldı ve ailelerine geçmiş olsun temennilerinde bulundu.

Hastaneye gelişinde İl Sağlık Müdür Vekili Ali Atar ve Fırat Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. M. Sait Berilgen tarafından karşılanan Vali Zorluoğlu hastane ziyaretinde Emniyet Müdürlüğü saldırısında yaralanan ve halen tedavileri devam eden polis ve sivil vatandaşlarla birlikte halen yoğun bakımda olan TIR sürücüsünün ailesini ile geçtiğimiz gün Tunceli’de yaşanan terör saldırısında yaralanan iki polis memurunu ziyaret etti.

"SAĞLIK CAMİASI BAŞARILI BİR SINAV VERDİ"

Ziyaretlerin ardından bir değerlendirme yapan Vali Zorluoğlu şunları söyledi, “Geçtiğimiz Perşembe günü İl Emniyet Müdürlüğümüze yönelik gerçekleştirilen menfur bombalı saldırı neticesinde üç polis memuru kardeşimiz şehit olmuştu. Buradan onlara bir kez daha rahmet diliyorum. Yine bu hadisede 217 Emniyet Mensubu ve sivil vatandaşımız yaralanmıştı. Bu yaralılarımız İl sağlık Müdürlüğümüzün başarılı bir koordinasyonu ile kısa bir sürede sağlık kurumlarımıza ulaştırılmıştı. En çok yaralı da Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gelmişti.  Zaman içerisinde yaralılarımızın büyük bir bölümü tedavileri tamamlanarak hastanelerden taburcu oldular. Bugün itibariyle Araştırma Hastanemizde 18 Medikal Park Hastanemizde bir yaralımız bulunmaktadır, bu hastalarımızdan biri halen yoğun bakımda tedavi altındadır ve durumunda olumlu gelişmeler olduğunu öğrendim. Geri kalan hastalarımızın tedavileri birkaç gün içerisinde tamamlanacak gibi gözükmektedir.

Baştan itibaren sağlık teşkilatımız çok başarılı bir sınav verdi.  Hastaların olay yerinden hastanelere sevkine, hastanelerde acil müdahalelerin yapılmasına ve sonraki tedavi sürecine kadar çok başarılı bir süreç içerisinde yaralılarımız tedavi edildi ve olası bazı yeni kayıpların da önüne geçildi. Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere, hastane başhekimlerimize, bütün sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum, çok başarılı bir sınav verdiler. Bir daha benzeri olaylar yaşanmaması için tedbirlerimizi artırarak devam ettiriyoruz. Tekraren şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyorum”.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom