Hasar tespit çalışmaları tamamlandı

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu geçtiğimiz Perşembe günü Elazığ Emniyet Müdürlüğüne yapılan saldırıda evleri ve işyerleri hasar gören vatandaşları ve esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi, hasar tespit çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Hasar tespit çalışmaları tamamlandı Güncel

18 Ağustos Perşembe günü Elazığ Emniyet Müdürlüğüne yönelik gerçekleşen saldırıda çok sayıda işyeri ve evde de hasar meydana gelmişti. Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu gerçekleştirilen hain bombalı saldırıda evleri ve işyerleri hasar gören vatandaşları ziyaret etti. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Vali Zorluoğlu, hasar tespit çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını söyledi.

Vali Zorluoğlu’na incelemelerinde Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Jandarma Komutanı Albay Özay Eryürek, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Kandemir, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ve Sürsürü Mahalle Muhtarı Abdülkerim Sarıaydın katıldılar. 

İncelemelerinin ardından bir açıklama yapan Vali Zorluoğlu açıklamasında şunları söyledi “Geçtiğimiz Perşembe günü İl emniyet müdürlüğümüze yönelik olarak yapılan saldırıda sadece Emniyet Müdürlüğü binası değil çevrede bulunan binalarda da hasar meydana gelmiştir. Olayın ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde toplam 8 komisyon kurularak çalışmalarını sürdürdüler. Bugün itibariyle 553 konut ve işyeri incelenerek hasar tespit çalışmaları tamamlandı. Sürsürü, Cumhuriyet ve Ataşehir Mahallelerimizde çalışmalar gerçekleştirildi. Bu arada henüz hasar tespiti yapılmamış vatandaşlarımız olabilir, bu vatandaşlarımızın bina ve işyeri tespitleri için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, araçları için de İl Özel İdaresine başvurmaları gerekmektedir. Müracaatları halinde komisyon üyeleri en kısa zamanda gelerek gerekli incelemeleri yapacaklardır.  Hasar tespitleri yapılan vatandaşlarımız işyerlerinde ve evlerinde gerekli tadilatları gerçekleştirebilirler. Hasar tespitleri yapılan vatandaşlarımızın hasar bedelleri belirlendikten ve Ankara’dan onaylandıktan sonra kendilerine aktarılacaktır. Kamu binalarımızda ve okullarımızda da hasarlar meydana gelmiştir. Bu binalarımızın da tamiratları bir yandan devam etmektedir. Maddi hasarlar giderilir, Allah can kaybı vermesin. Allah bir daha bu şekilde acı günler vermesin. Bir daha böylesine acılar olmaması için gerekli olan tedbirleri artırarak almaya devam ediyoruz”. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom